top of page

       Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ grupės „Varliukai“ vaikai paminėjo Knygnešio dieną. Mažuosius „Varliukus“ mokytojos L. Vainorienė ir S. Balčiūnienė, nuolat ragina domėtis įvairaus turinio, formos, knygelėmis, kad pažadintų norą jas vartyti, skaityti, turėti ir saugoti.

     Minėdami Lietuvių kalbos ir Knygnešio dienas, vaikai sužinojo kaip atsiranda knyga: kad reikia nukirsti medį. Iš medžių gaminamas popierius. Kalbėta, kodėl svarbu saugoti ir be reikalo neeikvoti popieriaus. Pasitelkę informacines technologijas, domėjosi, kaip gaminamas popierius, o vėliau ir patys pabandė pagaminti. Vaikai, stebėdami gamybos procesą stebėjosi, koks tai sudėtingas darbas. Taip pat vaikai sužinojo, kad nebūtina pirkti daug knygelių, jas galima pasiimti iš bibliotekos (ten knygų namai).

Taipogi, skatiname vaikus tyrinėti, pažinti knygų turinį klausant įgarsintų knygelių, žiūrinėjant iliustracijas, atrandant simbolius-raides, skaitmenis ir kitas paslaptis. Stengėmės pradžiuginti vieni kitus, kartu su tėveliais, kurdami grupės knygelę „Aš kuriu, su mama ir su tėčiu“. Spalvingomis, iliustracijomis knygelės puslapius puošė patys vaikai.

        Vaikai mokėsi knygeles prižiūrėti, „gydyti“, rūšiuoti, suskaičiuoti, jas skaityti, mokėsi pasakų be galo, rinko gražiausią lietuvišką žodį. „Varliukams“ tik ketvirti metukai, bet labai domisi įvairia literatūra, turi knygelių ir namuose. Tikimės, kad tikra knyga (ne elektroninis variantas), taps vaikams reikalinga tiek pat, kaip ir žaidimas.

 

Mokytoja S. Balčiūnienė

bottom of page