Kviečiame Telšių rajono savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai" (The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:

  • išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,

  • geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,

  • įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,

  • išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,

  • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,

  • tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,

  • stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,

  • suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

 

Savivaldybėje planuojama nuotolinė tėvų grupė.

Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

 

Registruotis į tėvų grupes galima čia:

https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/telsiu-savivaldybe/

 

 

Tėvų grupės vadovių kontaktai:

Vitalija Sabeckienė, tel. 8 659 04994

Renata Kalnikaitė, tel. 8 659 04814

2022-ieji – Žemaičių kalbos metai, todėl lapkričio 10 d. Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ vyko renginys „Tropniú Žemaitiū pasirokavima“, kurio metu mažieji pasakotojai porino savo išmoktus kūrinius žemaičių tarme.

Rudenėlis jau eina į pabaigą. Pagalvojome, jog ir mums, mažiesiems trimečiams ,,Viščiukų“ grupės vaikučiams, bei jų mokytojoms Aušrai ir Vidai, atėjo laikas prisistatyti. Adaptacija praėjo puikiai!!! Ne tik spėjome visi susidraugauti, priprasti naujoje grupėje, bet ir išsiaiškinti, kuo turtingas rudenėlis.

„Dėkingumas – kaip upė be krantų – išteka iš širdies ir įteka į širdį“. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė – šauni komanda!

„Voveriukų“ grupės vaikai, kartu su mokytoja Asta, nuotykių ieškojo vandenyno dugne. Grupės akvariume apgyvendino žuvytę, kuria rūpinsis, stebės, kaip ji gyvena. Kad jai vienai nebūtų liūdna, vaikai sukūrė vandenyną, pilną spalvotų žuvyčių.

Telšių lopšelio-darželio  „Berželis“ „Voveriukų“ grupės vaikai dalyvavo LRT vykdomos iniciatyvos „Matau tave“ 2022 dainos „Vienintelis toks“ šokio filmavime. Į svečius vėl atvyko pareigūnas Amsis, kuriam labai patiko mūsų darželis ir jį lankantys vaikai.

Vieną rudens rytą į darželį užsuko pasisvečiuoti mergaitė Sigutė. Norėdama patekti į salę, ji turėjo pereiti pėsčiųjų perėją. O siaube... Pasirodo Sigutė nežinojo saugaus eismo taisyklių... Bet čia į pagalbą atskubėjo policijos pareigūnės Rasa ir Vilma bei jų padėjėjas Amsis.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės „Varliukų“ grupės vaikai lankėsi Žemaitijos kaimo muziejuje. Šios išvykos tikslas – dalyvauti edukacijoje „Mitologija 3D: Kaukas“.

Spalio mėnesį visa Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė buvo pakviesta prisijungti į gražią gerumo akciją „Padėkime „Telšių uodegėlės“ beglobiams gyventojams“. Nuo mažų dienų mūsų vaikučiai yra mokomi ne tik mylėti savo auginamus gyvūnėlius, bet ir pasirūpinti mažaisiais beglobiais draugais.

Energingos, darbščios ir kūrybingos mūsų darželio mokytojos: Regina Andrejauskienė, Stanislava Balčiūnienė su savo ugdytiniais dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Rudeninis obuoliukas“. Logopedė Jolanta Mockevičienė šioje parodoje dalyvavo su mažaisiais „Kiškučių“ grupės vaikučiais Simu ir Kristupu. 

Spalio 21-oji – tarptautinė Obuolio diena.  Šią dieną ,,Riešutėlių“ grupės vaikučiai su mokytoja Regina ir logopede Jolanta pamokėlę pravedė netradicinėje aplinkoje – darželio kieme. Vaikai klijavo obuolius juostelėmis, lapais, vyniojo siūlus.

Spalio 20 d. Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ darbuotojai ir vaikučiai išėjo į darželio kiemą bendrai talkai. Įstaiga vykdo projektą „Sveikata visus metus“. Visi norėjome prisidėti prie lauko erdvių tvarkymo ir skirti laiko geriems darbams.

Mūsų darželyje spalio 13 d. vyko sporto šventė ,,Judėk, krutėk ir netingėk“. Nuotaikingai visus nuteikė rudens derliaus moliūgai „emociukai“. Su vaikais prisiminėme, kad mūsų darželis pripažintas „Sveika mokykla“ ir visi turime stengtis sveikai maitintis ir sportuoti.

Vieną dieną „Voveriukų“ grupės vaikučiai į darželį ėjo nešini savo mylimais, mėgstamais žaidimais. Dalinosi, žaidė, mokė vienas kitą. Neleido liūdėti ir tiems, kas nieko neatsinešė ir su džiaugsmu kvietė į savo būrį.

„Berželio“ dainorėliai smagia žemaitiška, darželio pedagogių sukurta dainele „atidarė“ Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos organizuotą konferenciją „Lūžio taškas ikimokykliniame ugdyme 2025 – kaip nesusimauti“.

Ruduo ir mokytojos padėjėja Rožė padovanojo „Berželiui“ daug oranžinių spalvų, kurios pavirto žvilgsnį traukiančiomis nuotaikingomis, rudeninėmis emocijomis.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Varliukai“ vaikai ir jų tėveliai dalyvavo Respublikiniame projekte „Pastatyk gyvūnėliui namelį“, kuris skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.

Rugsėjo 22 d. Masčio ežero pakrantėje vyko ikimokyklinių ugdymo įstaigų orientavimosi sporto žaidynės „Judėkime kartu“. Žaidynėse dalyvavo ir mūsų darželio priešmokyklinio ugdymo grupės „Riešutėliai“ vaikai ir jų mokytojos R. Andrejauskienė bei E. Ovčinikovė.

Minėdamos Pasaulinę gyvūnų dieną, priešmokyklinės „Riešutėlių“ ir „Varliukų“ grupės aplankė Telšių miškų urėdijos Žvėrinčių. Ši vieta unikali tuo, kad vaikai vienoje teritorijoje gali pamatyti tiek naminius gyvūnus, tiek laukinius.

Tarptautinės mokytojų dienos proga „Berželio“ vaikai dalyvavo Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogų kūrybinių darbų parodos „Mokytojas kuria“ atidaryme.

Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ ,,Riešutėlių“ grupės vaikučiai kartu su logopede Jolanta ir mokytoja Regina, dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje ,,Ačiū, kad tave turiu“.

Į Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis” ,,Varliukų“, „Voveriukų“  bei ,,Riešutėlių“ grupes atvyko burnos higienistė. Ji pristatė vaikams trumpai apie burnos higieną. Aiškinosi, koks maistas dantukams sveikas, o koks nesveikas, skaičiavo dantukus ir valė juos su nauju dantų šepetėliu, kurį padovanojo burnos higienistė.

Spalio 1-oji - Tarptautinė muzikos diena.

Spalio 1-oji - Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai + Telšių rajono senelių globos namų gyventojai ꓿ graži, šilta, jausminga bendra šventė.

Nei ligos, nei blogas oras negali sustabdyti naujų potyrių. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai pirmą kartą buvo tikros žvaigždės ir tikroje garso įrašų studijoje įrašė, kultine tapusią, darželio pedagogių R. Klemovienės ir J. Norkuvienės sukurtą dainą „Esu truopnus žemaitis“.

DARŽOVIŲ PUOTA „VOVERIUKŲ” GRUPĖJE
 

Susipažinome, lietėme, uostėme, ragavome įvairias, mokytojos Astos atneštas daržoves. Ragavome užrištomis akimis, bandėme atspėti,  kokia tai daržovė.

Judėkit mergaitės, judėkit berniukai.

Judėkit linksmai ir rimtai.

Judėk - nesustoki, judėt - nebijoki,

JUDUMO SAVAITĖ nūnai.

Vasara baigės, ėjo praėjo... Ir vėl į darželį vaikai skubėjo. Kas su didele šypsena, kas su ašaromis akyse, suklijavę savo emocijas ant „Berželio“, laikydami dideles gėlių puokštes, susitiko su grupės mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis.

„KAREIVIŠKA VASARA”

 

Rugpjūčio 17 d. Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis” vaikus aplankė jaunesnysis eilinis M. Banys iš Radviliškio ,,Kunigaikščio Margirio bataliono”.

Po šventinio savaitgalio darželio darbuotojai kartu su vaikais prisiminė vasaros ir rudens sandūros šventę – Žolinę, kada lietuviai dėkodavo už užaugintą daržovių, uogų, javų ir arbatžolių derlių, pindavo gėlių vainikus, šokdavo ir dainuodavo.

Saulėtą penktadienio rytą mažieji „Obuoliukai“ ir „Kiškučiai“ kartu su mokytoja Sonata ir mokytojos padėjėja Vilma išsiruošė į penktadienio pikniką. Pikniko metu nusprendėme „įdarbinti“ saulę  – kol mes žaidėme ji mums „virė“ mėtų arbatą, kurią vaikučiai skanavo baigiantis piknikui.

DŽIUGIOS LIEPOS AKIMIRKOS TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

Vasaros metu vaikai daug laiko praleidžia lauke, todėl darželyje stengėmės sudaryti sąlygas vaikų saviraiškai, prigimtinių gebėjimų raiškai. Skatinome vaikus domėtis nuostabia mūsų gamta, tyrinėti, užuosti, pastebėti...

VALSTYBĖS (KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENOS PAMINĖJIMAS

TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

Liepos 5 dienos rytą vaikai į darželį rinkosi pasipuošę, nepamiršo ir tautinės atributikos. Sugiedoję Tautinę giesmę, šventinio rytmečio metu, vaikai sužinojo, kodėl švenčiama ši diena. Susipažino su karaliaus Mindaugo gyvenimo istorija. Viktorinos metu, stengėsi atpažinti Lietuvos pilis, dalinosi įspūdžiais tie, kurie jose lankėsi.  Vaikai sužinojo, kad dar ir dabar yra valstybių, kurias valdo karaliai.

Joninės (Rasos) – viena svarbiausių Rėdos rato švenčių, švenčiama nuo senų senovės iki šių dienų, neaplenkė ir mūsų darželio. Joninių tradicijos, apeigos, užkalbėjimai, dainos, siejamos su žmogaus laime, sveikata, sėkme, įvairių galių įgijimu, žolynų magija.

Telšių lopšelio-darželio  ,,Berželis“ priešmokyklinio amžiaus vaikų ansamblis dalyvavo Telšių rajono Vaikų dainų ir šokių šventėje „JEI BŪSI TU – BŪSIU AŠ“.

Vaikų gynimo diena. Telšių lopšelyje-darželyje "Berželis".

Visus metus vaikai ir jų mokytojos aktyviai dalyvavo LFF organizuotame projekte „Futboliukas 2021–2022“. Vaikams labai patiko mokytis futbolo kamuolio varymo, perdavimo ir kt. elementų, žaisti futbolą su grupės ar darželio draugais.

„Varliukų“ ir „Viščiukų“ grupės vaikai kartu su logopede Jolanta ir mokytoja Stasele, dalyvavo Tarptautiniame projekte „Jie mieli, bet skirtingi ir ne visi laimingi“, kuris skatino ugdytinių empatiją rūpinantis silpnesniais, atkreipiant dėmesį į šių dienų ekologines problemas.

Dar vieni metai prabėgo, dar vieni šiek tiek ūgtelėję vaikai palieka savo pirmąją ugdymo įstaigą. Džiugu, kad tėveliai suteikė galimybę prisiliesti prie jų kūrinių ir liūdna, nes atsisveikinimas visada yra jautrus. Gero kelio jums, mūsų mažieji „beržiukai“.

Susitikimas su „Telšių uodegėlės“ gyventojais. Mokomės mylėti ne tik savo augintinius, bet ir pasirūpinti beglobiais gyvūnais. Gera daryti gėrį. Gera padėti silpnam.

Daugumai žmonių šeima – tai saugumo, laimės ir sveikatos vieta. O sveikata – tai ir sportas. 2022 metais gegužės 18 dieną darželyje vyko šeimos ir sporto šventė, skirta Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Šventę pradėjo ir susirinkusius pasveikino direktorė Regina Lukauskienė. Darželio ugdytinio Simo mama, kineziterapeutė Odeta pravedė mankštą darželio bendruomenei. Džiugių emocijų suteikė pasirodžiusi kengūra (mokytoja Milda), kuri su visais sportavo.

Darželio pedagogių sukurta daina „Esu truopnus žemaitis“ atliekama visos bendruomenės dalyvauja dviejuose respublikiniuose festivaliuose, kurie skirti šeimos dienai. Pirmasis festivalis, kuriame dalyvaujama jau antrą kartą, „Skamba dainos tėviškėlėj – dainuoja mūsų šeimynėlė 2022“ ir „Mano šeima – mano tvirtovė“ .

Vieną gražią, saulėtą balandžio savaitę į „Varliukų“ ir „Riešutėlių“ grupes atkeliavo lagaminas, kuriame gyveno meškutė, vardu Meška Teška. Meška visą savaitę vaikus mokė „rokuotes žemaitišką“, sukti užduočių ratą ir atlikti išsuktas užduotis. Nepasiklysti tarp žemaitiškų žodelių ir užduočių vaikams padėjo mokytojos Aušra ir Rasa.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė noriai dalyvauja projekto „Sveikatiada 2021–2022“ veiklose. Gegužės mėnesio užduotis – šokis. Savo „Sveikatiados“ šokį vaikai skyrė Ukrainos vaikams.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis vos nežlugo turėjusi įvykti Atvelykio šventė. Dingo gaidelis. Lapė nupešė jam uodegą. Bet labai draugiški „Berželio“ vaikai puolė ieškoti gaidelio, norėdami jam padėti.

Telšių lopšelio-daželio „Berželis“ „Riešutėlių“ ir „Varliukų“ grupių ansamblis dalyvauja net dviejų miestų gimtadieniuose: Radviliškiui sukanka 455 metai, o Klaipėdos miestui – 770.

Mūsų darželio lakštingala Sofija Šimkevičiūtė, kartu su mokytoja Rasa Stefanavičiene, sveikino Radviliškį su gimtadieniu, siųsdamos muzikinį sveikinimą „Ačiū, Tėvyne“.

„Viščiukų“ grupės vaikučiai su mokytoja Vida, pakalbėję apie verbų tradicijas, pabandė sukurti verbą popieriaus lape, kūrybai naudodami netradicines kūrybos priemones – vienkartines šakutes. Su džiaugsmu vaikai išbandė naujus kūrybos būdus.

Visą savaitę „Viščiukų“ grupės ugdytiniai, kartu su mokytoja Vida, aiškinosi, ką žino apie sveiką mitybą. Ypač vaikai išskyrė vaisių ir daržovių svarbą, susipažino su jų pavadinimais, kūrė įvairius meninius darbelius.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Riešutėlių“ grupės vaikai ir mokytoja Regina Klemovienė dalyvauja tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių emocinės raiškos ir jausmų projekte „Jie mieli ir skirtingi, bet ne visi laimingi“.

„PIŽAMŲ DIENELĖ DARŽELYJE“

 

Vieną dieną „Voveriukų“ grupės vaikai į darželį ėjo ne taip kaip kasdien. Pižamų dieną vaikai galėjo atsinešti mylimą žaisliuką ir apsirengti...pižamą.

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ įsijungė į Lietuvių kalbos dienų renginius Lietuvos įstaigose, kurias organizavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją.

Pasaulinei Žemės dienai paminėti Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė vykdė akciją „Papuoškime pavasariškai medelį“, kad sugrįžusiems giesmininkams būtų linksma gyventi.

Grūdu grūdu čiulkinėlį,

Bėgs pelytė vandenėlio...

 

Mažieji darželio ugdytiniai „Obuoliukai“ Vandens dieną labai smagiai įsijungė į darželio bendrus renginius.

Kovo 22 diena – Pasaulinė Vandens diena. Tradiciškai, ryte, vaikų tėveliai kviečiami išgerti stiklinę gaivaus vandens. Darželio darbuotojų ir vaikų aprangoje dominuoja mėlyna – vandens – spalva. Grupėse vyksta pokalbiai, atliekamos užduotys, vykdomi eksperimentai, piešiami piešiniai, žiūrimi filmukai apie vandens svarbą žmonių gyvybei, švarai, maistui, augalijai ir gyvūnijai.

Kovo 14–18 dienomis Telšių  lopšelio-darželio ,,Berželis“, „Varliukų“, „Riešutėlių“ ir „Voveriukų“ grupių vaikai, nebe pirmą kartą, dalyvavo Socialinio emocinio ugdymo draugiškojoje olimpiadoje „DRAMBLIADA 2022“. Vaikai labai noriai atliko užduotėles, kalbėjo apie jausmus, mokėsi būti maloniais, pasakyti draugams komplimentus, valdyti savo emocijas.

Kovo 21 d. Pasaulinė žmonių su Dauno sindromu diena. Tą dieną Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ ir „Varliukų“ grupės vaikučiai bei jų mokytojos, mūvėdami skirtingas kojines, taip išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu ir jų šeimoms.

EUROPOS MUZIKOS DIENA MOKYKLOJE
 

Kovo 15–oji Europos muzikos diena mokykloje (EuDaMus), kuri neaplenkė ir „Berželio“ bendruomenės. Ten kur muzika – nelieka vietos barniams, pykčiui, nesutarimams. Muzika turi daug gražių spalvų, kurias vaikai „parodė“ ant takelių į darželį.

„GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS"

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė, minėdama 32–ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11–osios – metines įsilieja į pilietinę iniciatyvą „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“.

Telšių lopšelio-darželio "Berželis" ugdytiniai supranta, kokia vertybė yra laisvė. Visą savo meilę Tėvynei jie sudėjo  darbelių parodą "Mano gimtinė – tai mes.

Mūsų darželio ugdytinė Sofija Šimkevičiūtė (4 m.) dainuodama lietuvių liaudies dainą „Lietuvos šalelėj“ dalyvauja net trijuose festivaliuose: IV-ajame Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualiame liaudies dainų festivalyje „Iš dainelių iš dainų vainiką Lietuvai pinu 2022“, šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei pedagogų festivalyje „Lietuvos spalvos 2022“ ir Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų mažųjų talentų muzikos festivalyje „Jievaras“.

KAZIUKO TURGUS

 

Kartu su pavasariu ateina ir pirmoji pavasario šventė – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena. Priešmokyklinio ugdymo grupės „Varliukai“ ir „Riešutėliai“ dainomis ir šokiais pakvietė visą darželio bendruomenę sugurgėti į Kaziuko turgų. Prasidėjus pirkimui–pardavimui–mainymui– atidavimui, mugė užvirė it didžiulis skruzdėlynas.

UŽGAVĖNĖS TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

Nuo seno žmonės sakydavo: „Jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo blogio neatsiginsi. Užgavėsi – bėdų neturėsi“. Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ iš visų jėgų varė visas bėdas ne tik iš savo kiemo, miesto, bet ir iš viso pasaulio.

KARTU PASKAITYKIME KNYGELĘ

 

Rašto ženklai ir simboliai mus supa visur, todėl skaitymas yra vienas pagrindinių gebėjimų, būtinų beveik kiekvienoje gyvenimo srityje. Knygų skaitymas lavina vaizduotę, išmokstama naujų žodžių, sužinoma daug naujų dalykų. Todėl verta draugauti su knyga.

LAPKRIČIO MĖNESĮ...

Judrūs žaidimai, naudojant interaktyvias grindis edukacinėje vidaus klasėje.

Tyrinėjimai, eksperimentai, kūrybiniai ieškojimai lauko erdvėse.

Visą mėnesį
Visą mėnesį

"Kiškučių", "Riešutėlių", "Varliukų" ir "Viščiukų" grupių emocinės programos "Kimochis" įgyvendinimas.

© 2016 Telšių lopšelis-darželis "Berželis"

1/19