top of page

Kviečiame Telšių rajono savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai" (The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:

  • išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,

  • geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,

  • įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,

  • išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,

  • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,

  • tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,

  • stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,

  • suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

 

Savivaldybėje planuojama nuotolinė tėvų grupė.

Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

 

Registruotis į tėvų grupes galima čia:

https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/telsiu-savivaldybe/

 

 

Tėvų grupės vadovių kontaktai:

Vitalija Sabeckienė, tel. 8 659 04994

Renata Kalnikaitė, tel. 8 659 04814

Visada labai smagu dalyvauti įvairiuose projektuose, festivaliuose, bet dar smagiau, kai projektas pasibaigia ir po kurio laiko gauni DOVANŲ.

Jau trečius metus linksmasis „Futboliukas“ tęsia kelionę Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“. Jo tikslas: skatinti vaikų fizinį aktyvumą, populiarinti futbolo žaidimą, stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą.

Ikimokykliniame amžiuje labai svarbu lavinti smulkiąją motoriką, kuo daugiau duoti darbo pirštukams, nes tai stimuliuoja kalbos raidą, smegenų veiklą, padeda vaikui suvokti aplinką, lavina atminties, dėmesio, susikaupimo ir kantrybės vystymąsi.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Riešutėliai“ vaikai, kartu su logopede Jolanta, dalyvauja Tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Buvo skaitoma ir aptariama E. Daciūtės knygelė „Kas pažįsta Šmikį Bilbą?“ ir „Meškiai eina į mokyklą“.

Sausio 15 d. pasaulinė sniego diena. O sniego lauke nėra... Tad sniegą darė „Viščiukų“ vaikučiai grupėje su mokytoja Aušra. Buvo daug džiaugsmo. O ypač smagu, kad dirbtinis sniegas netirpsta delniukuose.

Mes per amžių amžius būsime dėkingi kiekvienam kovojusiam už mūsų laisvę:

 mes mokomės branginti ją;

mes mokomės suprasti, kokie esame laimingi būdami laisvi;

mes mokomės matyti žmones, kurie kovoja už laisvę dabar, šalia;

mes mokomės suprasti, kad bet kada viskas gali pasikeisti;

žvelgdami į žvakučių jūrą mokomės supranti, kad mes dėkingi tiems, kurie kovojo ir kovoja dabar

(pagal I. Uktverienę)

Trys karaliai šiandien atėjo,

Sveikatos ir stiprybės jie mums daug prilinkėjo.

Ir meilės, ir dosnumo,

Brangiausių dovanų:

Kantrybės, supratimo, tikėjimo, svajų....

Ir trys Karaliai pasiūlė atsisveikinti su eglute....

„Kokie žodžiai yra stebuklingi?“. Šia tema priešmokyklinė grupė „Varliukai“ pradėjo kelionę per Adventą. Vaikai sužinojo, kaip mandagiai kalbėti su suaugusiais ir draugais, koks elgesys juos žeidžia, o koks – paguodžia ir pan.

Mūsų darželio „Kiškučių“ grupės vaikučiai su mokytoja Lina ir logopede Jolanta bei mažieji „Obuoliukai“ su mokytoja Milda, dalyvauja ikimokyklinių įstaigų virtualioje parodoje „Mano kalėdinis nykštukas. Steam“.

„Lapkričio 29 d. priešmokyklinė grupė „Varliukai“ su mokytoja Eivina bei mokytojos padėjėja Jovita, lankėsi Telšių STEAM centre.

„Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Varliukai“ mokytojos Eivina Ovčinikovė ir Stanislava Balčiūnienė bei padėjėja Jovita Urnikienė, pakvietė tėvelius į Adventinę popietę.

„Lapkričio 29 d. logopedinės pratybos „Riešutėlių“ gr. vaikams vyko kitaip, netradicinėje aplinkoje – sporto salėje. Pratybas padėjo vesti visuomenės sveikatos specialistė Daiva. Vaikai atliko apšilimo mankštelę ir artikuliacinio aparato mankštą.

„Advento laikas, kaip tylusis paukštis nutūpęs baltą naktį mintyse...“ (I. Bakšė).

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Riešutėlių“ grupės vaikai lankėsi Telšių Kultūros centre kur turėjo progos grožėtis tautodailininko P. Balsio darbų parodoje eksponuojamais įspūdingais drožiniais. Aplankę parodą, priešmokyklinukai vaikų bibliotekos skyriuje sužinojo, kaip galima pasiimti iš bibliotekos knygas, kokios yra naudojimosi knygomis taisyklės.

Lapkričio 16-oji – Tolerancijos diena.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas!

„Berželyje“ vaikai, padedami savo grupės mokytojų, pastatė net šešis fantastiškus namus.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ grupės „Varliukai“ vaikai paminėjo Tolerancijos dieną. Visą savaitę su vaikais kalbėjome apie „kitokius“ žmones negu mes – žmones su įvairia negalia. Apsilankę bibliotekoje ieškojome knygų su Brailio raštu. Vaikai tyrinėjo taškelius, bandė užsimerkę rasti vieną taškelį – A raidę.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Riešutėlių“ grupės ugdytiniai: Vilandas, Emilijus ir Augustas, kartu su logopede Jolanta, dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų projekte „Labas, raide“.

2022-ieji – Žemaičių kalbos metai, todėl lapkričio 10 d. Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ vyko renginys „Tropniú Žemaitiū pasirokavima“, kurio metu mažieji pasakotojai porino savo išmoktus kūrinius žemaičių tarme.

Rudenėlis jau eina į pabaigą. Pagalvojome, jog ir mums, mažiesiems trimečiams ,,Viščiukų“ grupės vaikučiams, bei jų mokytojoms Aušrai ir Vidai, atėjo laikas prisistatyti. Adaptacija praėjo puikiai!!! Ne tik spėjome visi susidraugauti, priprasti naujoje grupėje, bet ir išsiaiškinti, kuo turtingas rudenėlis.

„Dėkingumas – kaip upė be krantų – išteka iš širdies ir įteka į širdį“. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė – šauni komanda!

„Voveriukų“ grupės vaikai, kartu su mokytoja Asta, nuotykių ieškojo vandenyno dugne. Grupės akvariume apgyvendino žuvytę, kuria rūpinsis, stebės, kaip ji gyvena. Kad jai vienai nebūtų liūdna, vaikai sukūrė vandenyną, pilną spalvotų žuvyčių.

Telšių lopšelio-darželio  „Berželis“ „Voveriukų“ grupės vaikai dalyvavo LRT vykdomos iniciatyvos „Matau tave“ 2022 dainos „Vienintelis toks“ šokio filmavime. Į svečius vėl atvyko pareigūnas Amsis, kuriam labai patiko mūsų darželis ir jį lankantys vaikai.

Vieną rudens rytą į darželį užsuko pasisvečiuoti mergaitė Sigutė. Norėdama patekti į salę, ji turėjo pereiti pėsčiųjų perėją. O siaube... Pasirodo Sigutė nežinojo saugaus eismo taisyklių... Bet čia į pagalbą atskubėjo policijos pareigūnės Rasa ir Vilma bei jų padėjėjas Amsis.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės „Varliukų“ grupės vaikai lankėsi Žemaitijos kaimo muziejuje. Šios išvykos tikslas – dalyvauti edukacijoje „Mitologija 3D: Kaukas“.

Spalio mėnesį visa Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė buvo pakviesta prisijungti į gražią gerumo akciją „Padėkime „Telšių uodegėlės“ beglobiams gyventojams“. Nuo mažų dienų mūsų vaikučiai yra mokomi ne tik mylėti savo auginamus gyvūnėlius, bet ir pasirūpinti mažaisiais beglobiais draugais.

Energingos, darbščios ir kūrybingos mūsų darželio mokytojos: Regina Andrejauskienė, Stanislava Balčiūnienė su savo ugdytiniais dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Rudeninis obuoliukas“. Logopedė Jolanta Mockevičienė šioje parodoje dalyvavo su mažaisiais „Kiškučių“ grupės vaikučiais Simu ir Kristupu. 

Spalio 21-oji – tarptautinė Obuolio diena.  Šią dieną ,,Riešutėlių“ grupės vaikučiai su mokytoja Regina ir logopede Jolanta pamokėlę pravedė netradicinėje aplinkoje – darželio kieme. Vaikai klijavo obuolius juostelėmis, lapais, vyniojo siūlus.

Spalio 20 d. Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ darbuotojai ir vaikučiai išėjo į darželio kiemą bendrai talkai. Įstaiga vykdo projektą „Sveikata visus metus“. Visi norėjome prisidėti prie lauko erdvių tvarkymo ir skirti laiko geriems darbams.

Mūsų darželyje spalio 13 d. vyko sporto šventė ,,Judėk, krutėk ir netingėk“. Nuotaikingai visus nuteikė rudens derliaus moliūgai „emociukai“. Su vaikais prisiminėme, kad mūsų darželis pripažintas „Sveika mokykla“ ir visi turime stengtis sveikai maitintis ir sportuoti.

Vieną dieną „Voveriukų“ grupės vaikučiai į darželį ėjo nešini savo mylimais, mėgstamais žaidimais. Dalinosi, žaidė, mokė vienas kitą. Neleido liūdėti ir tiems, kas nieko neatsinešė ir su džiaugsmu kvietė į savo būrį.

„Berželio“ dainorėliai smagia žemaitiška, darželio pedagogių sukurta dainele „atidarė“ Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos organizuotą konferenciją „Lūžio taškas ikimokykliniame ugdyme 2025 – kaip nesusimauti“.

Ruduo ir mokytojos padėjėja Rožė padovanojo „Berželiui“ daug oranžinių spalvų, kurios pavirto žvilgsnį traukiančiomis nuotaikingomis, rudeninėmis emocijomis.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Varliukai“ vaikai ir jų tėveliai dalyvavo Respublikiniame projekte „Pastatyk gyvūnėliui namelį“, kuris skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.

Rugsėjo 22 d. Masčio ežero pakrantėje vyko ikimokyklinių ugdymo įstaigų orientavimosi sporto žaidynės „Judėkime kartu“. Žaidynėse dalyvavo ir mūsų darželio priešmokyklinio ugdymo grupės „Riešutėliai“ vaikai ir jų mokytojos R. Andrejauskienė bei E. Ovčinikovė.

Minėdamos Pasaulinę gyvūnų dieną, priešmokyklinės „Riešutėlių“ ir „Varliukų“ grupės aplankė Telšių miškų urėdijos Žvėrinčių. Ši vieta unikali tuo, kad vaikai vienoje teritorijoje gali pamatyti tiek naminius gyvūnus, tiek laukinius.

Tarptautinės mokytojų dienos proga „Berželio“ vaikai dalyvavo Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogų kūrybinių darbų parodos „Mokytojas kuria“ atidaryme.

Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ ,,Riešutėlių“ grupės vaikučiai kartu su logopede Jolanta ir mokytoja Regina, dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje ,,Ačiū, kad tave turiu“.

Spalio 1-oji - Tarptautinė muzikos diena.

Spalio 1-oji - Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai + Telšių rajono senelių globos namų gyventojai ꓿ graži, šilta, jausminga bendra šventė.

Nei ligos, nei blogas oras negali sustabdyti naujų potyrių. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai pirmą kartą buvo tikros žvaigždės ir tikroje garso įrašų studijoje įrašė, kultine tapusią, darželio pedagogių R. Klemovienės ir J. Norkuvienės sukurtą dainą „Esu truopnus žemaitis“.

DARŽOVIŲ PUOTA „VOVERIUKŲ” GRUPĖJE
 

Susipažinome, lietėme, uostėme, ragavome įvairias, mokytojos Astos atneštas daržoves. Ragavome užrištomis akimis, bandėme atspėti,  kokia tai daržovė.

Judėkit mergaitės, judėkit berniukai.

Judėkit linksmai ir rimtai.

Judėk - nesustoki, judėt - nebijoki,

JUDUMO SAVAITĖ nūnai.

Vasara baigės, ėjo praėjo... Ir vėl į darželį vaikai skubėjo. Kas su didele šypsena, kas su ašaromis akyse, suklijavę savo emocijas ant „Berželio“, laikydami dideles gėlių puokštes, susitiko su grupės mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis.

„KAREIVIŠKA VASARA”

 

Rugpjūčio 17 d. Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis” vaikus aplankė jaunesnysis eilinis M. Banys iš Radviliškio ,,Kunigaikščio Margirio bataliono”.

Po šventinio savaitgalio darželio darbuotojai kartu su vaikais prisiminė vasaros ir rudens sandūros šventę – Žolinę, kada lietuviai dėkodavo už užaugintą daržovių, uogų, javų ir arbatžolių derlių, pindavo gėlių vainikus, šokdavo ir dainuodavo.

Saulėtą penktadienio rytą mažieji „Obuoliukai“ ir „Kiškučiai“ kartu su mokytoja Sonata ir mokytojos padėjėja Vilma išsiruošė į penktadienio pikniką. Pikniko metu nusprendėme „įdarbinti“ saulę  – kol mes žaidėme ji mums „virė“ mėtų arbatą, kurią vaikučiai skanavo baigiantis piknikui.

DŽIUGIOS LIEPOS AKIMIRKOS TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

Vasaros metu vaikai daug laiko praleidžia lauke, todėl darželyje stengėmės sudaryti sąlygas vaikų saviraiškai, prigimtinių gebėjimų raiškai. Skatinome vaikus domėtis nuostabia mūsų gamta, tyrinėti, užuosti, pastebėti...

VALSTYBĖS (KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENOS PAMINĖJIMAS

TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

Liepos 5 dienos rytą vaikai į darželį rinkosi pasipuošę, nepamiršo ir tautinės atributikos. Sugiedoję Tautinę giesmę, šventinio rytmečio metu, vaikai sužinojo, kodėl švenčiama ši diena. Susipažino su karaliaus Mindaugo gyvenimo istorija. Viktorinos metu, stengėsi atpažinti Lietuvos pilis, dalinosi įspūdžiais tie, kurie jose lankėsi.  Vaikai sužinojo, kad dar ir dabar yra valstybių, kurias valdo karaliai.

Joninės (Rasos) – viena svarbiausių Rėdos rato švenčių, švenčiama nuo senų senovės iki šių dienų, neaplenkė ir mūsų darželio. Joninių tradicijos, apeigos, užkalbėjimai, dainos, siejamos su žmogaus laime, sveikata, sėkme, įvairių galių įgijimu, žolynų magija.

VASARIO MĖNESĮ...

Judrūs žaidimai, naudojant interaktyvias grindis edukacinėje vidaus klasėje.

Tyrinėjimai, eksperimentai, kūrybiniai ieškojimai lauko erdvėse.

Visą mėnesį
Visą mėnesį

"Kiškučių", "Riešutėlių", "Varliukų" ir "Viščiukų" grupių emocinės programos "Kimochis" įgyvendinimas.

© 2016 Telšių lopšelis-darželis "Berželis"

1/21
bottom of page