Padėka už dalyvavimą iniciatyvoje "Atmintis gyva, nes liudija".

COVID-19 (KORONA VIRUSO) PREVENCINIŲ PRIEMONIŲ REKOMENDACIJOS

PAUKŠTELIAI IR ŽVĖRELIAI ŽIEMĄ

 

Ne visi paukšteliai žiemoti išskrenda į šiltus kraštus ir ne visi žvėreliai užmiega žiemos miegu. Šią žiemą užklupus šalčiams ir sniegui,  Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai ir mokytojos nusprendė pasirūpinti mažaisiais sparnuočiais ir miško gyventojais.

EKSPERIMENTUOJAME IR ŽAIDŽIAME

 

Šiais metais žiema nepagailėjo sniego, taip suteikdama vaikams daug džiaugsmo ir pramogų. Tačiau jiems kilo ir daug klausimų, į kuriuos nutarėme kartu ieškoti atsakymų eksperimentuodami. Dvi savaites darėme įvairiausius bandymus su sniegu ir vandeniu. Taip išsiaiškinome: ar sniegas tirpsta šiltoje patalpoje. Kokiame vandenyje sniegas greičiau tirpsta (šiltame ar šaltame)? Kas skęsta, o kas plaukia?

VASARIO 16-OSIOS ŠVENTĖ DARŽELYJE

 

Vasario 16-oji – išskirtinė data valstybės istorijoje, liudijanti Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekius. Ši diena – mūsų vienybės, valstybingumo atkūrimo ir išsaugojimo simbolis, neatsiejamas nuo pagarbos savo tautos istorijai ir kiekvienam, kovojusiam už galimybę šiandien laisvai švęsti šį didingą įvykį. Todėl Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ šiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ruošėsi ypatingai.  Papuošėme lopšelio-darželio aplinką: dabinome grupės langus trispalviais akcentais, vaikai kartu su mokytojomis konstravo pilis, gamino trispalvius paukštelius, kūrė lietuviškas juostas, piešė piešinėlius Lietuvai.

„OBUOLIUKŲ“ GRUPĖS ŽIEMA

Skrieja snaigės į šalis

Kai „Obuoliukai“ brenda per pusnis

Pėdų takelius aplink paliekam

Rankomis ir kibirėliais semiam sniegą.

Statome namus gražiausius,

O besmegenis iš visų šauniausias.

 

Milda Kuizinienė,

 ikimokyklinio ugdymo mokytoja

ŽIEMOS DOVANOS

 

Nuostabus metų laikas – žiema. Sniegas, pūga ir ledas be galo daug džiaugsmo suteikia vaikams. Nors pasaulį gąsdina pandemija, bet ši žiema mus lepina savo dovanomis, ypač vaikus. O ką šią puikią žiemą veikia Telšių l/d ,,Berželis“ priešmokyklinukai? Didžioji dalis vaikų saugiai mokosi ir laisvalaikį leidžia su tėveliais namuose. Vaikai, kurių tėveliai dirba, mokosi ir laisvalaikį leidžia darželyje.

TELŠIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BERŽELIS“ VAIKUČIAI DŽIAUGIASI ŽIEMA

Kol snaigės ir šaltukas vis dar lopė žiemos skrebučius, „Varliukų“ grupės vaikučiai skubėjo džiaugtis sniegu. Apsirūpinę tinkama apranga, pasikartoję saugaus žaidimo lauke žiemos metu taisykles, lipdėme besmegenius, žaidėme „sniego mūšius“, lipdėme gniūžtes ir mėtėme į taikinius, braidėme po pusnis, tyrinėjome sniego savybes, rastus pėdsakus sniege ir pan.

„ŽAIDIMAI MOKO”

 

            Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikučiai su logopede Jolanta Mockevičiene dalyvavo projekte „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų įvairių kompetencijų ugdymas, panaudojant žaidimą, patyriminį ugdymą ir psichomotorinę veiklą“. Sakoma, jog emocijos nuspalvina dieną, todėl mokytojų vienas iš tikslų – palaikyti gerą vaikų nuotaiką.

„SPALVOTI BESMEGENIAI“

 

        Vieną tokią šaltą, bet ypatingai baltą žiemos dieną mokytoja Asta Šalkauskienė su „Voveriukų“ grupės vaikučiais sugalvojo ,,kitokių“ užsiėmimų. Pasikvietė ŽIEMĄ į grupę.

„PUSRYČIAI MADINGA!”

        Moksliniais tyrimais įrodyta, kad maistas turi didžiulė reikšmę sveikatai. Vaiko atminčiai, savijautai, susikaupimui  ir  emocinei būsenai  yra itin  svarbūs sveiki pusryčiai. Nevisi vaikai mėgsta pusryčiauti, tačiau pusryčiauti būtina. Nuo naudingų ir maistingų pusryčių prasideda pilnavertė vaikų mityba. Pusryčių valgymas iškart atsikėlus ar rytinis skubėjimas, gali būti viena iš priežasčių, kodėl vaikai nenori valgyti ryte. Labai svarbu, kad pusryčiams būtų skiriama pakankamai laiko, vaikai valgytų ramiai ir neskubėdami. Kaip paskatinti vaikus pusryčiauti? Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ mokytojų padėjėjos priėmė iššūkį „Pusryčiai madinga“ ir noriai įsijungė į veiklą, kad parodytų vaikams, kokie puikūs ir skanūs gali būti pusryčiai.

„ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

 

         Ankstus sausio 13-osios rytas Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje prasidėjo visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija", kurios metu dešimčiai minučių buvo užgesintos šviesos ir languose uždegtos žvakelės tragiškiems 1991 m. sausio 13-osios įvykiams atminti.

TELŠIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BERŽELIS“ TARPTAUTINIAME IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ APLINKOSAUGOS PROJEKTE „EGLUTĘ GAMINU PATS“

 

            Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ logopedė Jolanta Mockevičienė ir priešmokyklinės „Riešutėlių“ grupės ugdytinis Matijus Zaveckis dalyvavo Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ organizuotame tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų aplinkosaugos projekte „Eglutę gaminu pats“. Projekto tikslas – plėtojant aplinkosaugos idėjas, skatinti saikingą vartotojiškumą, ugdyti kūrybinę iniciatyvą ir meninius gebėjimus, naudoti natūralias medžiagas sumanymams įgyvendinti.

ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDŲ EGLUTE

Kad ir kaip bebūtų gaila, ateina laikas, kai metas atsisveikinti su Kalėdiniu laikotarpiu, taip pat ir su gražiąja žaliaskare eglute. Tradiciškai Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ Trijų karalių diena būdavo minimos žiemos švenčių pabaigtuvės, kai visų grupių vaikai būdavo sukviečiami į šventę.

TELŠIŲ L/D ,,BERŽELIS“ VAIKAI ,,PASAKŲ IŠŠŪKYJE 2020“

 

,,Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas. Jei norite, kad jūsų vaikai būtų dar protingesni, skaitykite dar daugiau pasakų“. Ši mintis priskiriama ne kam kitam, o vienam didžiausių pasaulio protų – A. Enšteinui. Pasaulio fizikos genijus iš tiesų vaizduotei skyrė pirmesnę vietą nei faktinėms žinioms, nes kiekvieno žinios turi ribas, o tuo tarpu vaizduotė – beribė. Būtent todėl, jo manymu, pasakos yra labai svarbus elementas vaiko vystymuisi – tik fantazuoti gebantis žmogus gali išgalvoti tai, ko dar nėra, ir taip leisti sau ir pasauliui veržtis pirmyn.

ANTRAS MĖNUO SU „FUTBOLIUKO“ PROJEKTU

 

Baigėsi antras mėnuo, kai dalyvaujame futboliuko projekte. Šį mėnesį vaikai toliau mokėsi varyti kamuolį tiesiai, į šoną. Tik labai gaila, kad dabartinė situacija neleido susitikti su kitos grupės „futboliuko“ dalyviais ir parungtyniauti tarpusavyje.

PROJEKTAS „ŽAIDIMAI MOKO” TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ vaikučiai su logopede Jolanta toliau keliauja atradimų, bandymų ir tyrinėjimų labirintais. Tęsiasi projektas ,,Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų įvairių kompetencijų ugdymas, panaudojant žaidimą, patyriminį ugdymą ir psichomotorinę veiklą“.

Padėka Telšių lopšeliui-darželiui "Berželis" už Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą įstaigoje. 

 KOVO MĖNESĮ...

Judrūs žaidimai, naudojant interaktyvias grindis edukacinėje vidaus klasėje.

Tyrinėjimai, eksperimentai, kūrybiniai ieškojimai lauko erdvėse.

Visą mėnesį

Projektas "Augame su pasaka". Kovo mėnesio pasaka "Raudonkepuraitė".

Visą mėnesį

"Kiškučių", "Riešutėlių", "Varliukų" ir "Viščiukų" grupių emocinės programos "Kimochis" įgyvendinimas.

© 2016 Telšių lopšelis-darželis "Berželis"

1/41

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now