top of page

        Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai su mokytoja Aušra nuo 2023 m. lapkričio 20 d. iki gruodžio 22 d. dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, švietimo pagalbos specialistų socialinio emocinio ugdymo projekte „Jausmoteka: tyrinėkime jausmus drauge“, kurį organizuoja Vilniaus lopšelio-darželio „Vandenis“ komanda. Projekto partneris – Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija, atstovė-asistentė Monika Kelpšienė. Projekto metu pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų išbandytos veiklos ir pateikta jų patirčių refleksija padės kuriant efektyvų įrankį – socialinio emocinio ugdymo programą 3–6 m. amžiaus vaikams.

      Projekto tikslas – pasitelkiant patrauklias, įtraukiančias veiklų idėjas, žaismės ir patyriminio ugdymo būdus, stiprinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialines emocines kompetencijas. Tikrai smagių ir įvairių veiklų metu, vaikučiai ugdė 5 pagrindines vaikų socialinio emocinio ugdymo kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingą sprendimų priėmimą.

     „Viščiukų“ gr. vaikai labai noriai atliko visas siūlomas veiklas. Pasiklausę debesėlio istorijos, štampavo debesėlius. Vaikai taip pat susidraugavo su drambliuku Elmeriu. Pakalbėjo apie pyktį. O supykstame, kai kažkas „sugriauna pastatytą pilį“. Vienas iš būdų nusiraminti – išpiešti monstriuką Piktulį. Taip pat ir visus kitus nusiraminimo pratimus atliko.

bottom of page