Projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ I etapo festivalis Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

 

Šių metų kovo 15 d. Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto  „Lietuvos mažųjų žaidynės “ I etapo festivalis. Šio respublikinio projekto, kurį sudaro 3 etapai, organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), dalyviai – ikimokyklinio ugdymo įstaigos

           Telšių l/d ,,Berželis“ bendruomenė keliauja po sveikatos šalį

   Telšių l/d „Berželis“ aktyviai dalyvauja vaikų sveikatą stiprinančiuose renginiuose, organizuoja įvairias akcijas, projektus.

Vasario mėnuo buvo paskelbtas sveikatos mėnesiu „Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“. Lopšelio-darželio pedagogės kartu su vaikučiais aktyviai įsitraukė į organizuojamus sveikatos mėnesio renginius.

              Šiaurietiško ėjimo pratybos darbuotojams

 

     Naujas sveikatinimosi ir aktyvaus laisvalaikio leidimo būdas Lietuvoje – šiaurietiškas ėjimas. Šiaurietiškas ėjimas – paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo ir judėjimo priemonė, tinkanti įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms. Šis ėjimo būdas gerokai efektyvesnis už įprastą vaikščiojimą be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis. Tai veiksminga ir maloni, nuotaiką gerinanti treniruotė gryname ore.

Darbuotojų mankšta Masčio ežero pakrantės lauko treniruoklių aikštelėje

 

    Vienas didžiausių lauko treniruočių privalumų – grynas oras. Padidėja darbingumas, žvalumas, energingumas. Sportas lauke ypač naudingas psichinei sveikatai – treniruoklių įvairovė leidžia patirti didesnį malonumą sportuojant...

Visą vasario mėnesį Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ vaikai keliauja po SVEIKATOS ŠALĮ, joje išbandydami daugybę sveikatos stiprinimo būdų: sveiką maistą, judėjimą, sportą, šokį, savimasažą ir kt. Be visų kitų veiklų, vaikai kiekvienoje grupėje kartu su auklėtojomis ir tėveliais kūrė savo sveikatos receptų knygas. 2017 m. vasario 24 d. įvyko išradingas šių knygų pristatymas. 

 

         Renginys lauke ,,Žiemos pramogos“, pratęsiant tyrinėjimų ciklą ,,Sniego savybės“

     Nuostabi žiema leidžia ne tik ja grožėtis, tačiau ir mėgautis visais jos teikiamais malonumais: pačių sukurtomis sniego pūgomis, net iš nelimpančio sniego pastatytais seniais besmegeniais, sniego taiklumo varžybomis, piešiniais ant sniego, čiuožinėjimu nuo kalniuko ir pan. Gausybę pramogų šiandien lopšelio-darželio ,,Berželis“ vaikučiams pasiūlė ,,Žiemos pramogų“ organizatorės: auklėtojos Stanislava Balčiūnienė ir Asta Šalkauskienė. Kūrybingos pedagogės ne tik kruopščiai parinko vaikų amžių, pomėgius atitinkančias užduotis, nuosekliai leidžiančias pratęsti šio mėnesio tyrinėjimų – sniego savybės – temą, bet ir geromis emocijomis ir judria veikla sušildė visus žiemos pramogų dalyvius.

                                                                 Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ informacija  

SAM_3389
SAM_3389

press to zoom
SAM_3397
SAM_3397

press to zoom
SAM_3331
SAM_3331

press to zoom
SAM_3389
SAM_3389

press to zoom
1/12
1/31
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.