top of page

     Informuojame, kad centralizuotas vaikų priėmimas  į ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio ugdymo grupes vykdomas nuo vasario 1 d. 9.00 val. iki gegužės 15 d. informacinėje sistemoje (toliau – CEPIS) adresu https://svietimas.telsiai.lt/

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai (4–5 metų) su mokytojomis Aušra Jonkiene ir Regina Andrejauskiene kupini puikios nuotaikos ir susidomėjimo dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“, kurio tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies istoriją.

Knygų pasaulis – svarbi vaiko gyvenimo patirtis. Padėdami vaikams pamėgti knygų skaitymą, padedame jiems augti ir per knygas pamilti pasaulį. Maži vaikai skaityti dar nemoka, todėl būtina juos supažindinti su knygutėmis.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ įgyvendinama socialinio emocinio intelekto ugdymo programa „Kimochis“. Vaikai sėkmingai sprendžia socialines ir emocines problemas, tampa geranoriškais ir kuria tvirtus santykius, priima sprendimus ir sprendžia keblias situacijas.

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ trečius metus dalyvauja Europos Muzikos Dienų renginiuose (EuDaMus 2024). Šiemet reikia pristatyti muzikinį kūrinį, kuris geriausiai atspindi įstaigos muzikinį „veidą“.

Sausio 25-oji – Pusiaužiemis, savotiškas perėjimo iš žiemos į pavasarį lūžio taškas. Tą dieną miške savo oloje barsukas nubunda ir iškiša galvą apsidairyti. Jeigu šviečia saulė –išsigąsta savo šešėlio ir sprunka atgal į savo guolį. Žinoma, taip ir neprasimankštinęs. Koks gi gali būti miegas ant nugulėto šono? Prastas. Taigi ir sniegas greit susmegs ir ateis ilgai lauktas ankstyvas pavasaris. Jeigu bus apniukę, barsukas pasivaikščios po mišką, visur pripėduos, o pagal tai ir suprasime, kad barsukas apsivertė ant kito šono bei vėl kietai įmigo. Pavasario sulauksime negreitai. Negana to, jis bus vėlyvas ir šaltas. Pusiaužiemyje ir meška savo guolyje ant kito šono verčiasi, pradeda žįsti kitą leteną.

Ar žinote, kad trečias sausio sekmadienis yra PASAULINĖ SNIEGO DIENA? Būtent šiai dienai paminėti visa lopšelio-darželio bendruomenė lipdė, piešė, konstravo, skaičiavo, matavo, spalvino, rideno ir ko tik nedarė, kad vaikai eksperimentuotų, būtų kūrybiški, aktyvūs, sveiki ir stiprūs!

DIENA SU PASAKŲ KNYGA

 

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Voveriukų“ grupės priešmokyklinukai į darželį atsinešė savo mėgstamiausią pasakų knygą. Vaikai mokėsi pasakoti įvairias išgirstas istorijas ar klausytas pasakas. Noriai pasakojo, kad vakarais jiems knygeles skaito mama ar tėtis.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ grupės „Varliukai“ vaikai su mokytojomis S. Balčiūniene ir L. Vainoriene bei logopedė J. Mockevičiene su „Kiškučių“ gr. ugdytiniais: Juliumi, Simu, Jokūbu, dalyvavo Respublikiniuose projektuose-parodose „Snaigė – žiemos karalienė“ ir „Paslaptys lede“.

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ drauge su visa Lietuva prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“. Languose sužibus atminimo žvakutėms, kurios simbolizuoja vienybę, atminimą ir pergalę dar kartą prisiminėm, kuo ši diena yra svarbi ir kodėl laisvę reikia branginti.

2024 m. sausio 9 d. Telšių Žemaitės dramos teatre vyko vaikų ir moksleivių dainų konkursas „Dainų dainelė 2024“ I rajoninis etapas, kuriame puikiai pasirodė mūsų mažoji dainorėlė Olivija Burnickytė, kurią ruošė mokytoja Rasa Stefanavičienė. Tikimės, kad tai ne paskutinis šio dueto pasirodymas rajone ir ne tik!

„Riešutėlių“ grupėje netrūksta Kalėdinio šurmulio. Vaikai su mokytoja Eivina bei mokytojos padėjėjomis Indre ir Rima ketvirtadienio rytą kepė ir dekoravo imbierinius meduolius.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai Mėja Jenkauskaitė, Karlas Jarumbauskas, Jogaila Kinčius ir Alicia Kniuraitė kartu su logopede Jolanta bei mokytoja Lina su „Kiškučių“ grupės vaikais, dalyvauja Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Kalėdų eglutė“.

Kakės Makės diena darželyje. Energijos, gerų darbų, gražių linkėjimų ir norų kupina diena „Voveriukų“ grupėje su mokytoja Asta.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai su mokytoja Aušra nuo 2023 m. lapkričio 20 d. iki gruodžio 22 d. dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, švietimo pagalbos specialistų socialinio emocinio ugdymo projekte „Jausmoteka: tyrinėkime jausmus drauge“, kurį organizuoja Vilniaus lopšelio-darželio „Vandenis“ komanda.

Sportuoti sveika ir smagu, o jeigu kartu žaidžia, varžosi ir mankštinasi tėveliai – džiaugsmas dvigubas. Tai žino „Riešutėlių“ grupės vaikai, mokytojos Eivina ir Aldona bei tėveliai, kurie kartu dalyvavo sportinėje popietėje!

Prasidėjus pirmajai Advento savaitei – susikaupimo, apmąstymų metui, Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė gruodžio 4 d. susirinko šventiškai pagerbti Advento vainiką ir įžiebti pirmąją – Vilties žvakę, pasidžiaugti mūsų darnia, kuriančia, besidalijančia bendruomene.

Telšių lopšelio-darželio "Berželis" Kalėdinė eglutė eglučių alėjoje prie Katedros!

Lapkričio 29 d.  – DRAUGO DIENA.  Diena, kai būtina prisiminti ir nepamiršti pasakyti, kokie svarbūs jie yra mūsų gyvenime ir kaip gerai, kad juos turime.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai (4-5 m.) su mokytoja Aušra Jonkiene, dalyvauja Plungės lopšelio-darželio „Saulutė“ organizuojamame Respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų STEAM metodinių priemonių projekte „Maži pirštukai – dideli darbukai“.

Lapkričio 16 d. – Tolerancijos diena. Nuo ankstaus ryto Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai grupėse kalbėjo, kad tolerancija – tai pakantumas, pagarba kitiems, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, o galiausiai – reikia pripažinti, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks nei mes.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ logopedė Jolanta, kartu su „Varliukų“ gr. vaikais (mokytoja Stanislava) ir „Riešutėlių“ grupės vaikais (mokytoja Aldona) dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje projekte „Gerumo širdelė“.

Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ vyko Žemaitijos regiono ikimokyklinių įstaigų žemaitiškų skaitymų konkursas „Žemaitėjės vaka“.

Sveikata – brangiausias mūsų turtas, ja rūpintis reikia kiekvieną dieną, valgant sveiką, vitaminų turintį maistą. Sveika mityba lemia harmoningą vaikų augimą, fizinį ir protinį brendimą.

Patys mažiausi Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai, „Obuoliukų“ ir „Varliukų“ grupės ugdytiniai, turėjo labai gerą, nuostabų laiką knygų pasaulyje su K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkėmis Monika ir Aušra.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikai, mokytojos Rasa ir Aušra dalyvauja Respublikiniame projekte „Su muzika į gražią vaikų kalbą“.

Mūsų darželis trečią kartą jungiasi į LRT paskelbtą iniciatyvos „Matau tave“ 2023 šokį „Šokim kartu“.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Voveriukai“ vaikai su mokytojomis Rasa ir Asta dalyvauja Tarptautiniame projekte „Garsiukų fiesta 2023“.

TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“ PAGERBTAS DARŽO KARALIUS – MOLIŪGAS!

 

Ruduo – daržovių nuėmimo metas. Atėjo metas ir mūsų mokytojos padėjėjos Rožės, su meile užaugintiems moliūgams, keliauti į darželio kiemą džiuginti vaikučių. Visi stebėjosi, kokių skirtingų spalvų ir formų gali būti moliūgai. Vaikai suskaičiavo net 12 moliūgų parkeliavusių iš daržo!

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai, kartu su logopede Jolanta ir mokytoja Regina, dalyvavo Respublikinėje virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Mano derlinukas“.

Jau trečius metus Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ dalyvauja Respublikiniame muzikiniame projekte „Muzikos takeliu“. Su muzikos diena visus. „Berželis“ muzikavo, muzikuoja ir muzikuos.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ ugdomas sveikas, pozityvus, tyrinėjantis vaikas. Mes, mokytojos G. Gailiutė ir S. Balčiūnienė, nuo mažens skatiname vaikus stebėti gamtos grožį, tyrinėti augalus, džiaugtis jų įvairove, nuolat kartojame gražaus elgesio gamtoje taisykles. Ir tradicinę lietuvių šventę – Žolines, sėkmingai panaudojome ugdymo veikloms įgyvendinti: apžiūrėjome darželio teritorijoje augančius augalus, daržoves, aptarėme jų spalvas, kvapus, skonius. Vaikams besidžiaugiant pievutės augaliukais, pasakojome, kodėl Lietuvoje švenčiamos Žolinės ir kokios šventimo tradicijos.

Balandis – Autizmo supratimo mėnuo. Supratimą ir gebėjimą priimti „kitokį“ žmogų formuokime nuo pat vaikystės, rodydami tinkamą pavyzdį, suteikdami vaikams žinių apie autizmo spektro sutrikimą.

Balandžio 25-oji paskelbta Pasauline pingvinų diena. Ta proga Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ pakvietė Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti sportinėje pramogoje „Pasaulinė pingvinų savaitė. Greitasis ėjimas”.

Šiandien mūsų darželio vaikučiai lankėsi pas Velykų kiškį (mokytoja Sonata Gedmintienė) ir kartu su juo atšventė vaikų Vėlykėles. Visi draugiškai šoko, mokėsi dažyti kiaušinukus naudodami kiškių dažymo būdus. Po to kiškis kvietė apsilankyti kiaušinių patikros dirbtuvėse, kuriose vaikai rideno kiaušinius, bandė jų stiprumą ir greitį.

Pilna kūrybos, gerų emocijų, nuoširdumo ir apsikabinimų diena „Voveriukų“ grupėje.

Ačiū Tajos mamytei, už nuostabų kūrybinį rinkinį, iš kurio „Voveriukai“ patys pasidarė Velykų dovanėlę.

Mažieji „Voveriukai“ su mokytoja Asta, lankėsi Žemaitės dramos teatro spektaklyje „Spalvotas sapnas“. Spektaklio sumanytoja ir režisierė Ina Levickienė.

„Viščiukų“ grupės vaikučiai, kartu su mokytoja Aušra, dalyvavo Respublikinėje virtualioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų parodoje „Mano pirmoji abėcėlė“.

Kovo 21 dieną pačių mažiausių „Obuoliukų“ grupėje buvo minima miego diena. Vaikučiai rinkosi pasipuošę pačiomis gražiausiomis savo pižamomis, atsinešė mieliausius miego žaisliukus.

Kiekvienas žmogus turi neatsiejamą ryšį su žeme: žemė mus nešioja, saugo, globoja, maitina. Atsidėkodami jai, vaikai, nuo mažens mokosi rūšiuoti šiukšles, rūpinasi aplinkos švara, domisi gyvąja gamta.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Varliukai“ projektinė veikla

 

Prieš pirmąją pavasario šventę – Kaziuko mugę, su vaikais kalbame apie tautos amatus, aiškinamės senovinių tautos papročių išsaugojimo svarbą. Su vaikais apsilankėme Telšių Menų inkubatoriuje, keramikos dirbtuvėse, kur keramikė Jūratė pakvietė į molio edukaciją.

Mūsų darželio „Varliukų“ grupės vaikučiai su mokytoja Eivina ir „Riešutėlių“ grupės ugdytinė Vakarė Šimkutė, kartu su logopede Jolanta, dalyvavo Respublikinėje ETWINNING kūrybinių darbų parodoje „Saulutei po saulutę“, skirtoje Dauno sindromo dienai paminėti.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai dalyvauja Respublikiniame kalbinės ritmikos projekte „Žodį tariu, ritmą jaučiu“ ir žodelius taria ne tik lietuviškai, bet ir žemaitiškai.

Visi jau seniai žino tiesą, jog sportas ir judėjimas – sveikatos ir geros nuotaikos pagrindas. Mūsų darželio vaikai, priešmokyklinio ugdymo grupės „Riešutėliai“ ir „Varliukai“, kovo 16-tos popietę nutarė pasivaržyti ir išbandyti savo jėgas draugiškose varžybose.

Kovo 15-oji Europos muzikos diena mokykloje – EuDaMus. Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ noriai įsiliejo į šią iniciatyvą ir šventė muziką su visa Europa.

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ jungiasi prie iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai – Kovo 11-ąjai paminėti.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ paminėta švento Kazimiero, Lietuvos globėjo, diena.

Puoselėdamos tautos tradicijas smagiai pasilinksminti, pabendrauti, darželio bendruomenę pakvietė priešmokyklinio ugdymo mokytojos R. Andrejauskienė, S. Balčiūnienė ir muzikos mokytoja R. Stefanavičienė.

VASARIO MĖNESĮ...

Judrūs žaidimai, naudojant interaktyvias grindis edukacinėje vidaus klasėje.

Tyrinėjimai, eksperimentai, kūrybiniai ieškojimai lauko erdvėse.

Visą mėnesį
Visą mėnesį

"Kiškučių", "Riešutėlių", "Varliukų" ir "Viščiukų" grupių emocinės programos "Kimochis" įgyvendinimas.

© 2016 Telšių lopšelis-darželis "Berželis"

bottom of page