top of page

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai (4-5 m.) su mokytoja Aušra Jonkiene, dalyvauja Plungės lopšelio-darželio „Saulutė“ organizuojamame Respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų STEAM metodinių priemonių projekte „Maži pirštukai – dideli darbukai“.

Lapkričio 16 d. – Tolerancijos diena. Nuo ankstaus ryto Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai grupėse kalbėjo, kad tolerancija – tai pakantumas, pagarba kitiems, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, o galiausiai – reikia pripažinti, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks nei mes.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ logopedė Jolanta, kartu su „Varliukų“ gr. vaikais (mokytoja Stanislava) ir „Riešutėlių“ grupės vaikais (mokytoja Aldona) dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje projekte „Gerumo širdelė“.

Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ vyko Žemaitijos regiono ikimokyklinių įstaigų žemaitiškų skaitymų konkursas „Žemaitėjės vaka“.

Sveikata – brangiausias mūsų turtas, ja rūpintis reikia kiekvieną dieną, valgant sveiką, vitaminų turintį maistą. Sveika mityba lemia harmoningą vaikų augimą, fizinį ir protinį brendimą.

Patys mažiausi Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai, „Obuoliukų“ ir „Varliukų“ grupės ugdytiniai, turėjo labai gerą, nuostabų laiką knygų pasaulyje su K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkėmis Monika ir Aušra.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikai, mokytojos Rasa ir Aušra dalyvauja Respublikiniame projekte „Su muzika į gražią vaikų kalbą“.

Mūsų darželis trečią kartą jungiasi į LRT paskelbtą iniciatyvos „Matau tave“ 2023 šokį „Šokim kartu“.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Voveriukai“ vaikai su mokytojomis Rasa ir Asta dalyvauja Tarptautiniame projekte „Garsiukų fiesta 2023“.

TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“ PAGERBTAS DARŽO KARALIUS – MOLIŪGAS!

 

Ruduo – daržovių nuėmimo metas. Atėjo metas ir mūsų mokytojos padėjėjos Rožės, su meile užaugintiems moliūgams, keliauti į darželio kiemą džiuginti vaikučių. Visi stebėjosi, kokių skirtingų spalvų ir formų gali būti moliūgai. Vaikai suskaičiavo net 12 moliūgų parkeliavusių iš daržo!

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai, kartu su logopede Jolanta ir mokytoja Regina, dalyvavo Respublikinėje virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Mano derlinukas“.

Jau trečius metus Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ dalyvauja Respublikiniame muzikiniame projekte „Muzikos takeliu“. Su muzikos diena visus. „Berželis“ muzikavo, muzikuoja ir muzikuos.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ ugdomas sveikas, pozityvus, tyrinėjantis vaikas. Mes, mokytojos G. Gailiutė ir S. Balčiūnienė, nuo mažens skatiname vaikus stebėti gamtos grožį, tyrinėti augalus, džiaugtis jų įvairove, nuolat kartojame gražaus elgesio gamtoje taisykles. Ir tradicinę lietuvių šventę – Žolines, sėkmingai panaudojome ugdymo veikloms įgyvendinti: apžiūrėjome darželio teritorijoje augančius augalus, daržoves, aptarėme jų spalvas, kvapus, skonius. Vaikams besidžiaugiant pievutės augaliukais, pasakojome, kodėl Lietuvoje švenčiamos Žolinės ir kokios šventimo tradicijos.

Balandis – Autizmo supratimo mėnuo. Supratimą ir gebėjimą priimti „kitokį“ žmogų formuokime nuo pat vaikystės, rodydami tinkamą pavyzdį, suteikdami vaikams žinių apie autizmo spektro sutrikimą.

Balandžio 25-oji paskelbta Pasauline pingvinų diena. Ta proga Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ pakvietė Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti sportinėje pramogoje „Pasaulinė pingvinų savaitė. Greitasis ėjimas”.

Šiandien mūsų darželio vaikučiai lankėsi pas Velykų kiškį (mokytoja Sonata Gedmintienė) ir kartu su juo atšventė vaikų Vėlykėles. Visi draugiškai šoko, mokėsi dažyti kiaušinukus naudodami kiškių dažymo būdus. Po to kiškis kvietė apsilankyti kiaušinių patikros dirbtuvėse, kuriose vaikai rideno kiaušinius, bandė jų stiprumą ir greitį.

Pilna kūrybos, gerų emocijų, nuoširdumo ir apsikabinimų diena „Voveriukų“ grupėje.

Ačiū Tajos mamytei, už nuostabų kūrybinį rinkinį, iš kurio „Voveriukai“ patys pasidarė Velykų dovanėlę.

Mažieji „Voveriukai“ su mokytoja Asta, lankėsi Žemaitės dramos teatro spektaklyje „Spalvotas sapnas“. Spektaklio sumanytoja ir režisierė Ina Levickienė.

„Viščiukų“ grupės vaikučiai, kartu su mokytoja Aušra, dalyvavo Respublikinėje virtualioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų parodoje „Mano pirmoji abėcėlė“.

Kovo 21 dieną pačių mažiausių „Obuoliukų“ grupėje buvo minima miego diena. Vaikučiai rinkosi pasipuošę pačiomis gražiausiomis savo pižamomis, atsinešė mieliausius miego žaisliukus.

Kiekvienas žmogus turi neatsiejamą ryšį su žeme: žemė mus nešioja, saugo, globoja, maitina. Atsidėkodami jai, vaikai, nuo mažens mokosi rūšiuoti šiukšles, rūpinasi aplinkos švara, domisi gyvąja gamta.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Varliukai“ projektinė veikla

 

Prieš pirmąją pavasario šventę – Kaziuko mugę, su vaikais kalbame apie tautos amatus, aiškinamės senovinių tautos papročių išsaugojimo svarbą. Su vaikais apsilankėme Telšių Menų inkubatoriuje, keramikos dirbtuvėse, kur keramikė Jūratė pakvietė į molio edukaciją.

Mūsų darželio „Varliukų“ grupės vaikučiai su mokytoja Eivina ir „Riešutėlių“ grupės ugdytinė Vakarė Šimkutė, kartu su logopede Jolanta, dalyvavo Respublikinėje ETWINNING kūrybinių darbų parodoje „Saulutei po saulutę“, skirtoje Dauno sindromo dienai paminėti.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai dalyvauja Respublikiniame kalbinės ritmikos projekte „Žodį tariu, ritmą jaučiu“ ir žodelius taria ne tik lietuviškai, bet ir žemaitiškai.

Visi jau seniai žino tiesą, jog sportas ir judėjimas – sveikatos ir geros nuotaikos pagrindas. Mūsų darželio vaikai, priešmokyklinio ugdymo grupės „Riešutėliai“ ir „Varliukai“, kovo 16-tos popietę nutarė pasivaržyti ir išbandyti savo jėgas draugiškose varžybose.

Kovo 15-oji Europos muzikos diena mokykloje – EuDaMus. Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ noriai įsiliejo į šią iniciatyvą ir šventė muziką su visa Europa.

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ jungiasi prie iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai – Kovo 11-ąjai paminėti.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ paminėta švento Kazimiero, Lietuvos globėjo, diena.

Puoselėdamos tautos tradicijas smagiai pasilinksminti, pabendrauti, darželio bendruomenę pakvietė priešmokyklinio ugdymo mokytojos R. Andrejauskienė, S. Balčiūnienė ir muzikos mokytoja R. Stefanavičienė.

„Voveriukų“ grupės vaikai su mokytojomis Asta ir Rasa dalyvavo Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos organizuotoje edukacijoje „Moki raidelę – skaityk knygelę“.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ startavo Lietuvių kalbos dienos. Renginį pradėjo gražios, taisyklingos kalbos puoselėtoja – darželio logopedė J. Mockevičienė. Logopedė su vaikais pasisveikino gestų kalba – tarsi leido vaikams suprasti, kokia didelė vertybė yra gebėjimas kalbėti.

Užgavėnės Telšių lopšelyje-darželyje "Berželis".

Mūsų darželis jau įsijungė į sveikatą stiprinančių mokyklų bangą per Lietuvą 2023! „Voveriukų“ grupės vaikučiai, kartu su logopede Jolanta, mokytoja Lina ir visuomenės sveikatos specialiste Daiva, dalyvauja Respublikiniame judrią veiklą skatinančiame projekte „Žiemos žaidynės lauke“.

„Viščiukų“ grupės vaikučiai, su mokytoja Aušra, dalyvavo Respublikiniame projekte „Vandens lašelio išdaigos“ . Vaikai ne tik žaidė su vandeniu, bet kartu ir linksmai mokėsi...

Visada labai smagu dalyvauti įvairiuose projektuose, festivaliuose, bet dar smagiau, kai projektas pasibaigia ir po kurio laiko gauni DOVANŲ.

Jau trečius metus linksmasis „Futboliukas“ tęsia kelionę Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“. Jo tikslas: skatinti vaikų fizinį aktyvumą, populiarinti futbolo žaidimą, stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą.

Ikimokykliniame amžiuje labai svarbu lavinti smulkiąją motoriką, kuo daugiau duoti darbo pirštukams, nes tai stimuliuoja kalbos raidą, smegenų veiklą, padeda vaikui suvokti aplinką, lavina atminties, dėmesio, susikaupimo ir kantrybės vystymąsi.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Riešutėliai“ vaikai, kartu su logopede Jolanta, dalyvauja Tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Buvo skaitoma ir aptariama E. Daciūtės knygelė „Kas pažįsta Šmikį Bilbą?“ ir „Meškiai eina į mokyklą“.

Sausio 15 d. pasaulinė sniego diena. O sniego lauke nėra... Tad sniegą darė „Viščiukų“ vaikučiai grupėje su mokytoja Aušra. Buvo daug džiaugsmo. O ypač smagu, kad dirbtinis sniegas netirpsta delniukuose.

Mes per amžių amžius būsime dėkingi kiekvienam kovojusiam už mūsų laisvę:

 mes mokomės branginti ją;

mes mokomės suprasti, kokie esame laimingi būdami laisvi;

mes mokomės matyti žmones, kurie kovoja už laisvę dabar, šalia;

mes mokomės suprasti, kad bet kada viskas gali pasikeisti;

žvelgdami į žvakučių jūrą mokomės supranti, kad mes dėkingi tiems, kurie kovojo ir kovoja dabar

(pagal I. Uktverienę)

Trys karaliai šiandien atėjo,

Sveikatos ir stiprybės jie mums daug prilinkėjo.

Ir meilės, ir dosnumo,

Brangiausių dovanų:

Kantrybės, supratimo, tikėjimo, svajų....

Ir trys Karaliai pasiūlė atsisveikinti su eglute....

„Kokie žodžiai yra stebuklingi?“. Šia tema priešmokyklinė grupė „Varliukai“ pradėjo kelionę per Adventą. Vaikai sužinojo, kaip mandagiai kalbėti su suaugusiais ir draugais, koks elgesys juos žeidžia, o koks – paguodžia ir pan.

Mūsų darželio „Kiškučių“ grupės vaikučiai su mokytoja Lina ir logopede Jolanta bei mažieji „Obuoliukai“ su mokytoja Milda, dalyvauja ikimokyklinių įstaigų virtualioje parodoje „Mano kalėdinis nykštukas. Steam“.

„Lapkričio 29 d. priešmokyklinė grupė „Varliukai“ su mokytoja Eivina bei mokytojos padėjėja Jovita, lankėsi Telšių STEAM centre.

„Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės „Varliukai“ mokytojos Eivina Ovčinikovė ir Stanislava Balčiūnienė bei padėjėja Jovita Urnikienė, pakvietė tėvelius į Adventinę popietę.

„Lapkričio 29 d. logopedinės pratybos „Riešutėlių“ gr. vaikams vyko kitaip, netradicinėje aplinkoje – sporto salėje. Pratybas padėjo vesti visuomenės sveikatos specialistė Daiva. Vaikai atliko apšilimo mankštelę ir artikuliacinio aparato mankštą.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Riešutėlių“ grupės vaikai lankėsi Telšių Kultūros centre kur turėjo progos grožėtis tautodailininko P. Balsio darbų parodoje eksponuojamais įspūdingais drožiniais. Aplankę parodą, priešmokyklinukai vaikų bibliotekos skyriuje sužinojo, kaip galima pasiimti iš bibliotekos knygas, kokios yra naudojimosi knygomis taisyklės.

Lapkričio 16-oji – Tolerancijos diena.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas!

„Berželyje“ vaikai, padedami savo grupės mokytojų, pastatė net šešis fantastiškus namus.

GRUODŽIO MĖNESĮ...

Judrūs žaidimai, naudojant interaktyvias grindis edukacinėje vidaus klasėje.

Tyrinėjimai, eksperimentai, kūrybiniai ieškojimai lauko erdvėse.

Visą mėnesį
Visą mėnesį

"Kiškučių", "Riešutėlių", "Varliukų" ir "Viščiukų" grupių emocinės programos "Kimochis" įgyvendinimas.

© 2016 Telšių lopšelis-darželis "Berželis"

bottom of page