top of page

Sveika vaikų gyvensena turėtų tapti natūraliu gyvenimo būdu

Žmonių požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje, todėl svarbu, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo pat mažumės.

Paskutinę pavasario dieną baigėsi, visą mėnesį trukęs, sporto dienų projektas. AČIŪ visuomenės sveikatos specialistei Daivai, logopedei Jolantai, mokytojoms ir vaikams, kurie kasdien jungėsi į mankštas, sportavo, rungtyniavo...

Gegužės 29 d. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Voveriukai“ vaikai ir mokytojos Asta ir Regina, visus pakvietė į „Padėkos koncertą“, kuriuo dėkojo visiems buvusiems šalia visus šiuos metus lopšelyje-darželyje „Berželis“.

„Kiškučių“ grupės vaikai su mokytoja Maryte ir padėjėja Laura dalyvavo patyriminiame projekte „Pažink, patirk, atrask ir išbandyk olimpines žaidynes“ Telšių rajono Buožėnų mokykloje-daugiafunkciame centre.

Logopedė Jolanta su „Kiškučių“ grupės ugdytiniais: Simu, Kristupu, Domantu ir „Voveriukų“ grupės ugdytiniais: Viljamu, Gvidu, Arnu, dalyvavo tarptautiniame emocinės raiškos ir jausmų projekte „Po savo sparneliu tave priglausti galiu“.

Vieną, gražų trečiadienio rytmetį, didelis būrys dainuojančių ir muzikuojančių Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ ugdytinių, kartu su mokytojomis Rasa, Asta, Aušra ir Eivina, lankėsi Telšių rajono senelių globos namuose.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“, „Voveriukų“ grupėje, kalbėdami apie darbuotojus ir profesijas, „pasimatavom“ MAMOS darbus.

Dvi savaites „Obuoliukų“ grupėje karaliavo pasakos. Vaikai, kartu su mokytojomis Sonata Gedmintiene ir Gabriele Gailiute bei mokytojos padėjėja Donata Mikalauskiene žaidė, vaidino, patys gamino, lipdė, klijavo, piešė, spalvino pasakos veikėjus.

Grupės „Varliukai“ vaikučiai, nors ir nedidukai dar, bet mokytojų S. Balčiūnienės ir L. Vainorienės padedami, aiškinosi, kokia žmogaus veikla gamtoje yra tinkama, o kokia ne, aptarė savo patirtis, dalijosi įžvalgomis, kaip gali prisidėti saugoti planetos gamtą: susipažino su šiukšlių rūšiavimo konteineriais, rinko ir rūšiavo šiukšles iš savo stalčių, žiūrėdami mokomuosius filmukus suprato atliekų perdirbimo naudą.

Mūsų darželio ,,Obuoliukų“ (mokytoja Gabrielė Gailiutė), „Varliukų“ (mok. Stanislava Balčiūnienė) ir „Viščiukų“ (mokytoja Regina Andrejauskienė ir logopedė Jolanta Mockevičienė) grupių vaikai dalyvavo tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų virtualiame projekte „Pavasarinės Atvelykio sūpuoklės“.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikučiai balandžio 11 d. kartu su logopede Jolanta Mockevičiene ir mokytoja Regina Andrejauskiene šventė Kalbos dieną ir patyrė daug puikių emocijų.

„VIENĄ KARTĄ, VIENOJE GRUPĖJE GYVENO 20 DRAUGŲ...“.

Taip prasideda „Voveriukų“ grupės kuriama pasaka.

Visi nekantraudami laukiame švenčių, o sulaukę dar kartą suprantame, kaip greitai jos pralekia... Balandžio 5 d. darželyje šventėme Vaikų Velykėles arba kitaip Atvelykį.

Šv. Velykos – gamtos atbudimo šventė, kuri pažadina gyvybę. Mažieji „Varliukai“ su mokytojomis L. Vainoriene ir S. Balčiūniene grupėje ruošėsi gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms. Kalbėjom apie šventės papročius ir tradicijas. Veiklų metu vaikai atliko įvairias užduotėles – piešė, klijavo, aplikavo velykine tema.

Visi mes skirtingi, pasaulį suvokiame kitaip, matome jį skirtingomis spalvomis, bet įvairovė daro šį pasaulį stipresnį ir gražesnį! Balandžio 2-oji – pasaulinė autizmo supratimo diena. „Viščiukų“ grupės vaikučiai dalyvauja tarptautinėje socialinėje akcijoje Pasaulinės autizmo supratimo dienos minėjimui „ŠALIA MŪSŲ, NE UŽ SIENOS“.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupėje lankėsi Olivijos mamytė Dovilė – dantukų daktarytė. Mamytė pas vaikus atėjo su dovanomis: sveikais saldainiais, dantų pasta ir dantų šepetukais. Vaikučiams padovanojo knygutę „Stebuklingas dantų pasaulis“ ir paskaitė pasakėlę apie bakteriukus, gyvenančius burnytėse.

Kovo 21-ąją, minint Pasaulinę Dauno sindromo dieną, darželyje trepsėjo daug mažų kojyčių, mūvinčių skirtingomis, spalvotomis kojinėmis, taip išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms.

Kovo 20 d. – pasaulinė Žemės diena. „Berželio“ vaikučiai šiandien turėjo daug darbelių, daug darbų! Su muzikos mokytoja Rasa rytmetinėse mankštelėse budino žemę garsiomis dainomis, grupėse su mokytojomis aiškinosi, kad žemę reikia saugoti, neteršti vandens, nešiukšlint, rūšiuoti šiukšles, nedeginti pavasarį žolės...

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Voveriukų“ grupės vaikai dalyvauja Respublikiniame projekte „Repuoju Lietuvai tautosaką“.

Kovo 15-oji Tarptautinė Europos muzikos diena mokykloje (EuDaMus), kuri trečią kartą švenčiama ir „Berželyje“.

Kovo 15 d., Telšių švietimo centre vyko Telšių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio projekto „PAŽINKIM SAVO KRAŠTĄ PER STEAM VEIKLAS“, vykusio 2023 m. balandžio–2024 m. vasario mėnesiais, veiklų aptarimas-refleksija.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ grupės „Varliukai“ vaikai paminėjo Knygnešio dieną. Mažuosius „Varliukus“ mokytojos L. Vainorienė ir S. Balčiūnienė, nuolat ragina domėtis įvairaus turinio, formos, knygelėmis, kad pažadintų norą jas vartyti, skaityti, turėti ir saugoti.

„Riešutėlių“ grupės vaikai su mokytoja A. Motuziene, keliavo suplanuoton išvykon į Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką. Keliavo tyrinėdami aplinką, bundančią gamtą.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ ugdytinė Olivija Burnickytė (4 m.) dalyvauja Tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mažųjų talentų muzikos festivalyje-konkurse „JIEVARAS 2024“.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventiniame renginyje apdovanoti Telšių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, vaikų tėvų (globėjų) ir mokytojų piešinių parodos „Lietuva – tai mes“ laureatai.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo renginius ir veiklas grupėse užbaigėme judumo ir sporto renginiu miesto stadione „Už Lietuvą!“.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ ir „Voveriukų“ grupių vaikai jungėsi į Respublikinį projektą „Augu Lietuvai stiprus ir sveikas 2024 m.“...

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ vyko iššūkis skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti „Trispalvis maistas“.

„Viščiukų“ grupės vaikučiai kartu su mokytoja Aušra, dalyvavo tarptautiniame STEAM projekte „Aš pažįstu savo krašto paukštį“ („I know the bird of my land“), kurio metu vaikai susipažino su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais.

VASARIS – sporto mėnuo. Sportas – sveikata, tą žino kiekvienas darželį „Berželį“ lankantis vaikas. Visų grupių vaikai su mokytojomis visą vasarį sportavo salėje, žaidė judrius žaidimus lauke.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai (4–5 metų) su mokytojomis Aušra Jonkiene ir Regina Andrejauskiene kupini puikios nuotaikos ir susidomėjimo dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“, kurio tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies istoriją.

Knygų pasaulis – svarbi vaiko gyvenimo patirtis. Padėdami vaikams pamėgti knygų skaitymą, padedame jiems augti ir per knygas pamilti pasaulį. Maži vaikai skaityti dar nemoka, todėl būtina juos supažindinti su knygutėmis.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ įgyvendinama socialinio emocinio intelekto ugdymo programa „Kimochis“. Vaikai sėkmingai sprendžia socialines ir emocines problemas, tampa geranoriškais ir kuria tvirtus santykius, priima sprendimus ir sprendžia keblias situacijas.

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ trečius metus dalyvauja Europos Muzikos Dienų renginiuose (EuDaMus 2024). Šiemet reikia pristatyti muzikinį kūrinį, kuris geriausiai atspindi įstaigos muzikinį „veidą“.

Sausio 25-oji – Pusiaužiemis, savotiškas perėjimo iš žiemos į pavasarį lūžio taškas. Tą dieną miške savo oloje barsukas nubunda ir iškiša galvą apsidairyti. Jeigu šviečia saulė –išsigąsta savo šešėlio ir sprunka atgal į savo guolį. Žinoma, taip ir neprasimankštinęs. Koks gi gali būti miegas ant nugulėto šono? Prastas. Taigi ir sniegas greit susmegs ir ateis ilgai lauktas ankstyvas pavasaris. Jeigu bus apniukę, barsukas pasivaikščios po mišką, visur pripėduos, o pagal tai ir suprasime, kad barsukas apsivertė ant kito šono bei vėl kietai įmigo. Pavasario sulauksime negreitai. Negana to, jis bus vėlyvas ir šaltas. Pusiaužiemyje ir meška savo guolyje ant kito šono verčiasi, pradeda žįsti kitą leteną.

Ar žinote, kad trečias sausio sekmadienis yra PASAULINĖ SNIEGO DIENA? Būtent šiai dienai paminėti visa lopšelio-darželio bendruomenė lipdė, piešė, konstravo, skaičiavo, matavo, spalvino, rideno ir ko tik nedarė, kad vaikai eksperimentuotų, būtų kūrybiški, aktyvūs, sveiki ir stiprūs!

DIENA SU PASAKŲ KNYGA

 

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Voveriukų“ grupės priešmokyklinukai į darželį atsinešė savo mėgstamiausią pasakų knygą. Vaikai mokėsi pasakoti įvairias išgirstas istorijas ar klausytas pasakas. Noriai pasakojo, kad vakarais jiems knygeles skaito mama ar tėtis.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ grupės „Varliukai“ vaikai su mokytojomis S. Balčiūniene ir L. Vainoriene bei logopedė J. Mockevičiene su „Kiškučių“ gr. ugdytiniais: Juliumi, Simu, Jokūbu, dalyvavo Respublikiniuose projektuose-parodose „Snaigė – žiemos karalienė“ ir „Paslaptys lede“.

Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ drauge su visa Lietuva prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“. Languose sužibus atminimo žvakutėms, kurios simbolizuoja vienybę, atminimą ir pergalę dar kartą prisiminėm, kuo ši diena yra svarbi ir kodėl laisvę reikia branginti.

2024 m. sausio 9 d. Telšių Žemaitės dramos teatre vyko vaikų ir moksleivių dainų konkursas „Dainų dainelė 2024“ I rajoninis etapas, kuriame puikiai pasirodė mūsų mažoji dainorėlė Olivija Burnickytė, kurią ruošė mokytoja Rasa Stefanavičienė. Tikimės, kad tai ne paskutinis šio dueto pasirodymas rajone ir ne tik!

„Riešutėlių“ grupėje netrūksta Kalėdinio šurmulio. Vaikai su mokytoja Eivina bei mokytojos padėjėjomis Indre ir Rima ketvirtadienio rytą kepė ir dekoravo imbierinius meduolius.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai Mėja Jenkauskaitė, Karlas Jarumbauskas, Jogaila Kinčius ir Alicia Kniuraitė kartu su logopede Jolanta bei mokytoja Lina su „Kiškučių“ grupės vaikais, dalyvauja Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Kalėdų eglutė“.

Kakės Makės diena darželyje. Energijos, gerų darbų, gražių linkėjimų ir norų kupina diena „Voveriukų“ grupėje su mokytoja Asta.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai su mokytoja Aušra nuo 2023 m. lapkričio 20 d. iki gruodžio 22 d. dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, švietimo pagalbos specialistų socialinio emocinio ugdymo projekte „Jausmoteka: tyrinėkime jausmus drauge“, kurį organizuoja Vilniaus lopšelio-darželio „Vandenis“ komanda.

Sportuoti sveika ir smagu, o jeigu kartu žaidžia, varžosi ir mankštinasi tėveliai – džiaugsmas dvigubas. Tai žino „Riešutėlių“ grupės vaikai, mokytojos Eivina ir Aldona bei tėveliai, kurie kartu dalyvavo sportinėje popietėje!

Prasidėjus pirmajai Advento savaitei – susikaupimo, apmąstymų metui, Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė gruodžio 4 d. susirinko šventiškai pagerbti Advento vainiką ir įžiebti pirmąją – Vilties žvakę, pasidžiaugti mūsų darnia, kuriančia, besidalijančia bendruomene.

Telšių lopšelio-darželio "Berželis" Kalėdinė eglutė eglučių alėjoje prie Katedros!

Lapkričio 29 d.  – DRAUGO DIENA.  Diena, kai būtina prisiminti ir nepamiršti pasakyti, kokie svarbūs jie yra mūsų gyvenime ir kaip gerai, kad juos turime.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ „Viščiukų“ grupės vaikučiai (4-5 m.) su mokytoja Aušra Jonkiene, dalyvauja Plungės lopšelio-darželio „Saulutė“ organizuojamame Respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų STEAM metodinių priemonių projekte „Maži pirštukai – dideli darbukai“.

Lapkričio 16 d. – Tolerancijos diena. Nuo ankstaus ryto Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai grupėse kalbėjo, kad tolerancija – tai pakantumas, pagarba kitiems, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, o galiausiai – reikia pripažinti, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks nei mes.

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ logopedė Jolanta, kartu su „Varliukų“ gr. vaikais (mokytoja Stanislava) ir „Riešutėlių“ grupės vaikais (mokytoja Aldona) dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje projekte „Gerumo širdelė“.

LIEPOS–RUGPJŪČIO MĖNESĮ...

Judrūs žaidimai, naudojant interaktyvias grindis edukacinėje vidaus klasėje.

Tyrinėjimai, eksperimentai, kūrybiniai ieškojimai lauko erdvėse.

Visą mėnesį
Visą mėnesį

"Kiškučių", "Riešutėlių", "Varliukų" ir "Viščiukų" grupių emocinės programos "Kimochis" įgyvendinimas.

© 2016 Telšių lopšelis-darželis "Berželis"

bottom of page