PROJEKTO „SVEIKI DANTUKAI“ ŠVENTINĖ VIKTORINA

 

      Daug džiugių emocijų suteikė vaikams šventinė viktorina „Sveiki dantukai“, kurioje dalyvavo visi Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai. Viktorina prasidėjo dantukų mankštele, kurios metu vaikų dantukai vieną morkos griežinėlį turėjo kramtyti 20-30 kartų. Mažieji viktorinos dalyviai, pasveikinę vieni kitus dantukų dainele, turėjo atlikti įvairias užduotis: rasti dantukų draugus ir priešus, žaidžiant  muzikinį žaidimą „dantų šepetukas“ parodyti, kaip teisingai reikia valyti dantukus, nupiešti maisto produktus, kurie padeda išsaugoti sveikus dantis ir spindinčią šypseną.

      Priešmokyklinių grupių vaikai turėjo spręsti testus ir pasirinkti iš trijų vieną teisingą atsakymą. Kaip vadinasi vaikų dantukai, ar galima skolinti savo dantų šepetuką, kokias funkcijas atlieka dantys, kada reikia valyti dantukus, kas kenkia dantukams, kaip juos prižiūrėti, kad jie ištikimai tarnautų visą gyvenimą – į visus šiuos klausimus viktorinos metu atsakinėjo priešmokyklinių grupių „Riešutėliai“ ir „Viščiukai“ vaikai, kaip tikri sveikų dantukų žinovai. Viktorinos metu buvo atliekamos įvairios komandinės užduotys, sprendžiami galvosūkiai, kurie pareikalavo loginio mąstymo, kūrybiškumo ir žinių apie dantų higieną. Žaismingai buvo vertinamos vaikų žinios, už kiekvieną teisingai atliktą užduotį – spalvotas kamuoliukas, kuriuos pasibaigus viktorinai, skaičiavo visi dalyviai kartu.

      Šventinės viktorinos metu vaikai dar kartą įtvirtino žinias ir žinoma patyrė smagių emocijų. Visi šventinės viktorinos dalyviai buvo apdovanoti Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais. Darželio direktorė pasidžiaugė vaikų žiniomis ir visiems įteikė diplomus už išklausytą burnos higienos mokymo programą „Sveiki dantukai“ bei pažadą nuolat rūpintis savo dantukais.

       Ši linksma šventinė viktorina lyg dar vienas smagus žaidimas, kurį žaidė vaikai kartu su savo ugdytojais. Tačiau mokant vaikus burnos higienos svarbus ne tik  suaugusiojo pavyzdys, bet ne mažiau svarbūs yra pasirenkami metodai, kurie padeda ugdyti vaikams tinkamus įgūdžius, kad vaikučiai išmoktų pasirūpinti savo dantukais nuo pat mažens.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.