Pasaulinė vandens diena Telšių l/d ,,Berželis“ bendruomenėje

 

   Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir priminti visuomenei apie vandens svarbą žmogaus organizmui. Šių metų Pasaulinės vandens dienos šūkis – „Gamta ir vanduo“, atspindintis Vandens dienos problematiką. Gamta ir vanduo yra du neatskiriami dalykai. Vanduo būtinas mūsų sveikatai, švarios upės, ežerai, jūros - svarbūs poilsiui.Nepaisant neįkainojamos vandens vertės,jis vis labiau teršiamas į atmosferą išmetamomis dujomis,trąšomis,naftos produktais,buitinėmis nuotėkomis iš kanalizacijų, šiukšlėmis ir kt..Vandens teršalai gali sukelti įvairius sveikatos negalavimus.

     Moksliniais tyrimais įrodyta,kad vandens yra visose gyvų organizmų ląstelėse. Net 70 procentų žmogaus organizmo sudaro vanduo, kuris turi įtakos visiems žmogaus organizmo gyvybiniams procesams. Niekam nekyla abejonių, kad vanduo yra būtinas ir svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų sveikatai. Ne visi žmonės pasaulyje turi pakankamai švaraus geriamo vandens. Daugumos Afrikos  valstybių gyventojai pasakytų,kad švarus geriamas vanduo yra brangesnis už auksą ar kitus turtus. Lietuvoje tiekiamas geriamasis vanduo yra geros kokybės ir gali būti vartojamas tiesiog iš čiaupo.

   Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti saugodami jį ir tausodami, kad būtų užtikrintas švarus vanduo ir gera sveikata.Taupiai vartodami vandenį,padėsime tiems kuriems jo trūksta.O nuolat saugodami vandenį,išsaugosime gyvybę Žemėje.

2018 m. kovo 22 dieną Telšių l-d„Berželis“ buvo minima Pasaulinė vandens diena.Šiai dienai paminėti  vyko akcija „Vaišiname vandeniu“. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad vanduo kaip ir oras, yra pagrindinis gyvybės ir geros sveikatos šaltinis, todėl gerti jį reikia kasdien. Visą dieną darbuotojai,vaikai ir jų tėveliai vaišinosi vaisiais bei daržovėmis pagardintu vandeniu.

   Į pažintinę kelionę su vandeniu vaikus pedagogės pakvietė įvairios veiklos metu: mėlynos spalvos paieškos gaublyje ir žemėlapyje, mįslės, pasakojimai ir pokalbiai, piešiniai popieriuje ir net ant langų, smagūs žaidimai ir įvairūs eksperimentai su vandeniu, vaikų minčių lietus. Vaikai sužinojo ne tik apie vandens vartojimą, bet ir jo naudojimą buityje, diskutavo, kaip taupyti ir saugoti brangų turtą vandenėlį..

    Įdomūs ir išradingi mokymo būdai padeda vaikams geriau įsiminti žinias.Visą dieną buvo lavinama vaikų vaizduotė,kūrybiniai gebėjimai,smalsumas,iniciatyva.Vanduo – dar vienas geros sveikatos draugas – džiaugėsi vaikai.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

Vanduo (1)
Vanduo (1)

press to zoom
Vanduo (3)
Vanduo (3)

press to zoom
IMG_0223
IMG_0223

press to zoom
Vanduo (1)
Vanduo (1)

press to zoom
1/10
1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.