Telšių l/d ,,Berželis“ bendruomenė keliauja po sveikatos šalį

 

   Telšių l/d „Berželis“ aktyviai dalyvauja vaikų sveikatą stiprinančiuose renginiuose, organizuoja įvairias akcijas, projektus.

Vasario mėnuo buvo paskelbtas sveikatos mėnesiu „Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“. Lopšelio-darželio pedagogės kartu su vaikučiais aktyviai įsitraukė į organizuojamus sveikatos mėnesio renginius.

   Į sveikatos mėnesio atidarymą pas vaikus atvyko klounas ir sportininkė su didžiuliu kamuoliu ir kuprine, iš kurios traukė sveikus produktus ir dovanojo klounui, pasakojo, kas tai, kodėl juos sveika valgyti. Vaikai, padedant sportininkei, pasakojo, kad neužtenka tik sveikai maitintis, bet reikia ir daug sportuoti, eiti į lauką, miegoti pietų miegelį. Klounas ir vaikai pažadėjo visą mėnesį sveikai maitintis, sportuoti. Klounas vaikams padovanojo obuolių kraitelę ir pakvietė išeiti į lauką, kur jų laukė įvairios estafetės-užduotys.

   Visą mėnesį stebėdami savo, suaugusiųjų, pasakų personažų mitybos įpročius, vaikai darė išvadas, kaip maitintis yra sveika, o kaip ne. Diskutavo, kurie iš vartojamų produktų naudingi, kokių vitaminų turi įvairios daržovės, javai, vaisiai ir uogos. Grupėje vaikai patys padedami pedagogų ruošė įvairius kokteilius, virė žolelių arbatą, apibūdino jų skonį ir kvapą, dalijosi žiniomis, kaip jas rinkti, džiovinti. Taip pat drauge visoje bendruomenėje gaminome sveikuoliškus užkandžius, juos skanavome.

   Visą mėnesį vyko įvairios veiklos, kurių metu vaikai sužinojo daug naujo apie sveiką gyvenimo būdą: kaip sveikai maitintis, sportuoti, judėti, džiaugtis gyvenimu.

Apibendrindama sveikatos mėnesio „Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“ rezultatus, galiu teigti, kad organizuotos veiklos praplėtė ugdymo turinį ir padėjo sudaryti tinkamas sąlygas tenkinti prigimtinį vaiko poreikį judėti, pažinti, tyrinėti, eksperimentuoti bei pozityviai veikti. 

 

 Janina Gedgaudienė,

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

DSC07417
DSC07417

press to zoom
DSC07425
DSC07425

press to zoom
DSC07085
DSC07085

press to zoom
DSC07417
DSC07417

press to zoom
1/8
1/36
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.