RESPUBLIKINĖ AKCIJA „SPORTUOJANTIS KORIDORIUS“

Svarbi sveikos gyvensenos dalis yra fizinis aktyvumas,kuris ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas bei veikia jų funkcijas. Fizinis aktyvumas žmogui reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Jis svarbus žmogaus formavimuisi, smegenų vystymuisi, visiems psichikos ir fiziologiniams procesams. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir vystosi.

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ lapkričio 4–8 dienomis vyko akcija „Sportuojantis koridorius“, kurios tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje – koridoriuje. Visą savaitę vaikai mankštinosi koridoriuje, vakare pasikviesdavo ir tėvelius kartu sportuoti. Netradicinės mankštos ne tik vaikams, bet ir tėvams sukėlė daug gerų įspūdžių ir emocijų. Visą savaitę vaikai vakare eidavo namo būtinai sportuojančiu koridoriumi, kuriame susidarydavo eilutė, kad pereiti visas kliūtis. Šios akcijos metu ugdytiniai įgijo naują patirtį sportuoti neįprastose aplinkoje bei išmoko saugiai judėti koridoriumi.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas vaikystėje yra tiesiogiai susijęs su sveikata: jis teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, mažina ligų riziką, padeda išlaikyti optimalią kūno masę, gerina motoriką, psichinę vaikų sveikatą.

Visuomenės sveikatos specialistė

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.