RANKŲ HIGIENA – VIENA PAGRINDINIŲ PREVENCINIŲ PRIEMONIŲ KARANTINO METU

 

                 Pasaulyje plintantis virusas neaplenkė ir Lietuvos, dėl koronaviruso paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, sustabdytas ugdymo procesas darželyje. Šiuo laikotarpiu vaikai daugiau laiko praleidžia namuose. Dauguma tėvų dirba nuotoliniu būdu namuose  kartu su  vaikais ir priversti laikytis griežtų karantino metu nustatytų reikalavimų. Šiuo įtemptu metu dar labiau išryškėja tėvų atsakomybė ir supratimas, kad rūpestis dėl vaikų saugumo ir sveikatos priežiūros atitenka jiems. Ir nuo tėvų sąmoningumo sudaryti tinkamas sąlygas karantino metu, priklausys, ar pavyks išvengti vaikų sveikatos problemų ir užkirsti kelią viruso plitimui visuomenėje.

                      Vaikai šia infekcija serga gana lengvai, dažnai be rimtesnių simptomų. Jiems ši infekcija lyg ir nėra baisi. Tačiau vaikai patys lengvai sirgdami gali apkrėsti kitus, ypač vyresnius žmones, tarp jų ir vaikus esančius rizikos grupėje, kurie turi diagnozuotą lėtinę ligą ir kuriems infekcija gali būti pavojinga.

                      Šiuo metu itin svarbu pasirūpinti vaikų kasdieninės higienos įpročiais. Reikia vaikams akcentuoti, kad dabar ypatingai svarbu kuo dažniau ir kruopščiau plauti rankas su muilu. Taip pat svarbu mokyti vaikus tinkamos kosėjimo, čiaudėjimo ir nosies šnypštimo higienos. Mokykite kosėti į servetėlę (ją vėliau išmesti ir nusiplauti rankas) arba į alkūnės vidinę pusę, nosį šnirpšti į servetėlę ir po to ją išmesti ir vėl nusiplauti rankas.

     Kaip pasiekti, kad vaikai ne tik išmoktų, bet laikytųsi kasdieninės higienos?

 Padeda rankų plovimo priminimo ženklai. Tyrimai rodo, kad rankų plovimo priminimo ženklai tikrai paskatina rankas plauti dažniau. Galima paprasčiausiai atsispausdinti  ženklus ar kartu su vaikais nusipiešti plakatus, raginančius plauti rankas, ir pasikabinti savo namuose.

Vaikams labai svarbus suaugusiųjų pavyzdys. Jeigu tėvai/globėjai  tokių pačių taisyklių laikysis patys, vaikai turės akivaizdų pavyzdį, kuriuo sekti bus kur kas lengviau ir net smagiau.

Tinkama rankų higiena sumažina COVID-19 ir kitų užkrečiamųjų ligų perdavimo ir užsikrėtimo riziką. Karantino metu labai svarbu – dar atsakingiau rūpintis savo atžalomis.

 

 

 

                                      Visuomenės sveikatos specialistė 

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.