Projektas „Sveiki dantukai“ Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

 

 

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad burnos sveikata daugiausiai priklauso nuo asmens burnos higienos įgūdžių, kai vaikams geri dantų priežiūros įpročiai išugdomi dar ankstyvoje vaikystėje. Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ kasmet vykdomas tęstinis projektas „Sveiki dantukai“. Projekto tikslas – formuoti teisingus vaikų burnos higienos įgūdžius, kad sistemingas dantukų valymas taptų  kasdieniniu įpročiu. Vykdomo projekto metu vyksta linksmos ir kūrybingos veiklos, kurių metu vaikai ne tik stebėtojai, bet ir aktyvūs dalyviai: sveikatos valandėlių metu vyksta mokymai apie burnos higieną ir dantukų priežiūrą, sveiką mitybą, vaikai susipažįsta su dantukų priežiūros priemonėmis, praktinių užsiėmimų metu mokosi teisingai valyti dantukus, vyksta diskusijos po mokomųjų filmukų, tyrinėjimai, atliekamos interaktyvios užduotys.

Atlikdami kartu su robotuku interaktyvią užduotį „Gerai išsivalyk dantis“, vaikai sužinojo, kodėl dantys buvo tokie nešvarūs ir prisiminė, kaip juos tinkamai valyti.

Kad vaikas po truputį perimtų atsakomybę už savo burnos sveikatą, būtinas suaugusiųjų dalyvavimas ir priežiūra. Nuo pat mažumės formuodami teisingus dantų priežiūros įpročius, išsaugosime ne tik gražią šypseną, bet ir bendrą vaiko gyvenimo kokybę.

 

                                    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.