TELŠIŲ L/D ,,BERŽELIS“ VAIKAI ,,PASAKŲ IŠŠŪKYJE 2020“

 

 

          ,,Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas. Jei norite, kad jūsų vaikai būtų dar protingesni, skaitykite dar daugiau pasakų“. Ši mintis priskiriama ne kam kitam, o vienam didžiausių pasaulio protų – A. Enšteinui. Pasaulio fizikos genijus iš tiesų vaizduotei skyrė pirmesnę vietą nei faktinėms žinioms, nes kiekvieno žinios turi ribas, o tuo tarpu vaizduotė – beribė. Būtent todėl, jo manymu, pasakos yra labai svarbus elementas vaiko vystymuisi – tik fantazuoti gebantis žmogus gali išgalvoti tai, ko dar nėra, ir taip leisti sau ir pasauliui veržtis pirmyn.

           Ketvertą pastarųjų metų  lopšelyje-darželyje ,,Berželis“ vykdomas susiliejančio ugdymo(si) projektas ,,Augame su pasaka“. Vaikai mokėsi žingsnis po žingsnio geriau pažinti ir suprasti save. Per tuos metus vaikai išgirdo daug pasakų, daug pasakų suvaidino vaikai ir mokytojos. Kiek kaukių, priemonių prigaminome su kolegėmis. Net tėveliai buvo pakviesti ne tik lėlytes siūti, bet ir pasakas suvaidinti. Šiais mokslo metais didesnį dėmesį skiriame socialiniam-emociniam ugdymui su ,,Kimochis“ programa. Bet darbo su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais be pasakų, aš neįsivaizduoju. Todėl, vasarą pamačiusi kvietimą dalyvauti sumanyme ,,Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ iniciatyvoje ,,Pasakų iššūkis 2020“, užsiregistravau. Ši iniciatyva vyksta jau antrus mokslo metus ir atsiliepimai mokytojų, kurios dalyvavo ,,Pasakų iššūkis 2019“, buvo tik labai geri. Tad dirbdama su ,,Riešutėlių“ ir ,,Kiškučių“ priešmokyklinėmis grupėmis, įsijungiau į šią gražią, naudingą iniciatyvą ir aš. Vaikai ne tik išgirdo daug įvairių pasakų iš specialiai šiam iššūkiui išleistos knygutės – pasakų rinktinės ,,Mėlynasis karoliukas“, bet ir sužinojo negirdėtų tautų pavadinimų: jiems pristatytos persų, ukrainiečių, korėjiečių, turkmėnų bei kitų tautų pasakos. Kiekvienos šalies žmonių vardai taip pat negirdėti, o kartais ir juokingi. Po kiekvienos pasakos vaikai atsakydavo į klausimus, atlikdavo įvairias užduotėles. Vaikams klausytis pasakas patinka, o tuo pačiu jie išmoksta pažinti save ir kitus, atskirti gėrį nuo blogio, įveikti labai įvairius sunkumus kartu su pasakų herojais.

          Šio puikaus sumanymo ,,Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ programų autorė ir vadovė – Akvilė Sadauskienė. Jeigu kitais metais būtų tęsiama ši iniciatyva ,,Pasakų iššūkis 2021“, būtinai dar kartą dalyvaučiau.

 

Aušra Jonkienė,

priešmokyklinio ugdymo mokytoja

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.