„Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ įstaigos festivalis

Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

 

Šių metų vasario 13–14 d. Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto  „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ festivalis. Šio renginio tikslas – didinti vaikų  fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, ir skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Kasmet dalyvaujame šiame projekte ir  savo įstaigoje organizuojame jau tradicine tapusią olimpinę sporto šventę, norėdami, kad judėjimo džiaugsmą patirtų visi įstaigą lankantys vaikai ir darbuotojai.

Skambant nuotaikingai „Lietuvos mažųjų žaidynių“ olimpinei dainai, abi dienas festivalis prasidėjo iškilminga eisena mažųjų sportininkų komandų, kurias lydėjo grupių mokytojos ir jų padėjėjos. Festivalio pagrindas – specialios estafetės, lavinančios skirtingus judesius, ir žaidimai. Dalyviai žaidynių metu bėgiojo, laipiojo, mėtė, gaudė, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus. Estafetėse vaikai patyrė daug gerų emocijų, tai ir yra svarbiausia, kad vaikams būtų smagu ir jie norėtų judėti. Tai šventė mums  visiems. Labai smagu, kad šiemet darbuotojos ne tik palaikė ir sirgo už savo mažuosius dalyvius, bet ir pačios aktyviai dalyvavo estafetėse kartu su vaikais bei suaugusiems skirtose rungtyse, kol mažieji ilsėjosi pertraukėlių metu ir vaišinosi ypač pamėgtu gėrimu: vandeniu. Festivalio metu ne tik mažuosius, bet ir mus, darbuotojus, stebino aktyvus direktorės palaikymas ir dalyvavimas. Pasididžiavimo džiaugsmu suspindėjo mažųjų akelės, kai į apdovanojimo ceremoniją atskubėjusi „Boružėlė“ (mokytoja M. Kesminienė) ir direktorė I. Daubarienė įteikė kiekvienam dalyviui Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės pasirašytus „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomus. Visi festivalio dalyviai į grupes sugrįžo truputį pavargę, tačiau kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

Labai svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti ir padėti pajausti, kiek džiaugsmo gali suteikti aktyvus judėjimas. Tikime, kad pajutę judėjimo džiaugsmą, vaikai noriau jungsis į sportinę veiklą mokyklose ir bus aktyvūs visą gyvenimą.

 

Žaidynių koordinatorės įstaigoje  Milda Liubinavičienė ir

Marytė Kesminienė

DSC09377_1067x800
DSC09377_1067x800

press to zoom
DSC09382_600x800
DSC09382_600x800

press to zoom
DSC09702_1067x800
DSC09702_1067x800

press to zoom
DSC09377_1067x800
DSC09377_1067x800

press to zoom
1/71
1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.