2019 M. EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

 

         Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, rugsėjo 16-22 dienomis vyko didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kampanija – Europos judumo savaitė. Šių metų Europos Judumo savaitės šūkis „Žingsniuokime kartu“. Šiemet Europos judumo savaitės dėmesio centre saugus vaikščiojimas ir važinėjimas dviračiu bei jų privalumas mūsų sveikatai, mūsų aplinkai. Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu, padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną. Tyrimai rodo, kad dviratininkai vidutiniškai gyvena dvejus metus ilgiau nei juo nevažinėjantys, o 25 minutės pėsčiomis per dieną gali prailginti  gyvenimą iki septynerių metų!

         Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė kiekvieną judumo savaitės dieną vykdė  renginius bei išbandė įvairias judėjimo galimybes. Rugsėjo 18 dieną Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai kartu su visais darbuotojais dalyvavo edukacinėje kelionėje „Žygio diena“, skirtoje Žemaitijos vardo 800 m. paminėjimui. Susibūrę vienoje pagrindinių Žemaitijos aikščių – Telšių katedros aikštėje – žygio dalyviai ne tik aktyviai judėjo, susipažino su svarbiais istoriniais objektais, bet visiems Telšiškiams linkėjo sėkmės, draugiškumo, kantrybės ir tvirtos Žemaitiškos sveikatos.

Visą savaitę ikimokyklinės įstaigos vaikai ir darbuotojai daug vaikščiojo, dalyvavo rytinėse mankštose, varžėsi įvairiose estafetėse. Savaitės kulminacija  – Diena be automobilio. Jos metu visa darželio kiemo teritorija buvo suskirstyta į kelias erdves, kuriomis vaikai visą dieną galėjo naudotis ir patenkinti paprastus, bet labai svarbius poreikius: bėgioti, lipti, suptis, šokinėti, mesti, gaudyti ir dar daug kitų. Kiemas tapo judumo erdve, kurioje sukosi visos dienos ir savaitės veiksmas.

 

Pasidžiaukime mūsų Judumo savaitės akimirkomis!

 

 

 

 

            Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.