Europos Judumo savaitė  Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

 

   Darželio vaikų ir darbuotojų žygio į Telšių miesto stadioną „Tūkstantis žingsnelių aplink stadioną“ tikslas: paskatinti kuo daugiau judėti, sportuoti ir įsitikinti keliavimo pėstute privalumais. Vaikščiojimas – paprasčiausias ir efektyviausias sveikatą stiprinantis būdas, kuris nereikalauja specialaus pasirengimo ir lengvai dozuojamas. Vaikščiojimas ramina, mažina  įtampą, gerina nuotaiką ir yra  aplinkai draugiška judėjimo priemonė. Keliaudami pėstute taip pat prisidedame prie aplinkos užterštumo mažinimo.

   Į žygį pėstute „Tūkstantis žingsnelių“ leidosi gausus gerai  nusiteikusių vaikų ir darbuotojų būrys. Žinodami, kad pačių mažųjų dalyvių žingsnelio ilgis 30-40 cm., galime drąsiai teigti, kad tai ne tik žygis, bet ir iššūkis. Pakeliui į stadioną vaikai prisiminė saugaus eismo taisykles ir pereidami gatvę tobulino saugaus elgesio įgūdžius. Stebėdami pravažiuojančias mašinas vaikai įsitikino, kaip transporto priemonės teršia aplinką.

   Stadione prieš žygį visi dalyviai atliko keletą ištvermės testų. Po to pagal stadiono ilgį, vaiko ir suaugusio žingsnio ilgį apsiskaičiavome, kiek kartų reikės apeiti stadioną. Mažieji ugdytiniai ir net  konkurso „Dėdlē sveikiausi par vėsa rajuona 2017“ Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ komandos „BERŽŪNĖS“ dalyvės buvo nusiteikusios  didesniems iššūkiams. 

   Pasaulio sveikatos organizacija  (PSO) pabrėždama mokslo įrodytą fizinio aktyvumo naudą mūsų sveikatai rekomenduoja, kad fizinis krūvis dozuojamas griežtai laikantis individualumo principo ir atsižvelgiant į sportuojančių amžių.

   Šio principo laikomės visuose mūsų įstaigose organizuojamuose judėjimo renginiuose.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

DSC06199
DSC06199

press to zoom
DSC06123
DSC06123

press to zoom
DSC06179
DSC06179

press to zoom
DSC06199
DSC06199

press to zoom
1/9
1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.