INICIATYVOS „AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI“ TEMA: 

VAISIŲ, DARŽOVIŲ NAUDA SVEIKATAI

 

Vaisiai ir daržovės – vieni svarbiausių maisto produktų, suteikiančių mūsų organizmui labai reikalingų vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų ir kt. Valgant ar užkandžiaujant reikėtų rinktis būtent vaisius ir daržoves, nes tai suteikia augančiam organizmui daugiau maistingųjų medžiagų ir padeda suformuoti sveikos mitybos įpročius. Ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybai turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys, nes šiame amžiuje formuojasi mitybos įpročiai.

Iš iš namų atneštų įvairių rūšių daržovių bei vaisių vaikai  kartu su pedagogėmis gamino sveikatai palankių patiekalų ir organizavo vaišes. Vaikai vaišinosi, vertino jų spalvą, kvapą ir skonį. Po to kiekvienas vaikas įvardijo savo mėgiamiausią sveiką produktą. Mokindami pažinti vaisius, daržoves, per ragavimą pratindami prie naujų vis įvairesnių skonių, ilgainiui pasieksime, kad vaikai valgys sveiką maistą, o menkavertis taps neskanus.

Maži vaikai patys nesirenka ir negamina maisto, tai daro tėvai, todėl šeimos mitybos įpročiai labai svarbūs gerai vaikų sveikatai.  Ne tik žodžiais, bet ir savo pavyzdžiu suaugusieji turi galimybę skatinti vaikus sveikai maitintis. Užtikrindami sveiką mitybą augančio vaiko kasdienybėje, prisidedame prie vaiko darnios sveikatos kūrimo visoje jo raidoje.

Sveika mityba – tai ne tik reikšmingas dviejų žodžių junginys. Nuo mitybos priklauso mūsų savijauta, gyvenimo kokybė ir visapusiška sveikata.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.