EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA

 

 

               Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Lapkričio 8 d. – Sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, žmonės raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai.

Pažymint šią dieną su vaikais kalbėjomės apie sveikatai palankią mitybą, valgymo kultūrą, pakartojome pagrindinius sveikos mitybos principus. Išklausius pasakos apie maisto produktų ginčą virtuvėje, diskutavome, kurie maisto produktai yra svarbiausi, kokių reikia valgyti mažiau, kokių daugiau. Po to vaikai ragavo užsimerkę ir bandė įvardyti, kokie tai produktai, vaišinosi šviežiais vaisiais ir daržovėmis švediško stalo principu.

          Visiems įstaigos ugdytiniams ir darbuotojams visuomenės sveikatos specialistė padovanojo po obuolį, kaip draugystės simbolį linkėdama visiems geros sveikatos . Obuolys – tai sveikiausias vaisiaus pasirinkimas mūsų krašte.. Vaišinti ar dovanoti obuolį – tai linkėti sveikatos.

 

 

                                                                            Visuomenės sveikatos specialistė 

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.