Įspūdžiai iš tarptautinio Erasmus+ programos partnerių susitikimo Katalonijoje

   Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ bendruomenė įgyvendina tarptautinį ,,Erasmus+“ programos projektą ,,Žingsniuojame į atsinaujinantį požiūrį“.

  Ketvirtasis  tarptautinio  projekto ,,Žingsniuojame į atsinaujinantį požiūrį“ partnerių (katalonų, lenkų, rumunų, lietuvių) susitikimas įvyko Josep Masclans mokykloje,  Vallbona d'Anoia miestelyje Katalonijoje. Lietuvai atstovavo Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ projekto koordinatorė, auklėtoja Danutė Raudienė ir aš – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Jonkienė. Mūsų partneriai iš Lenkijos ir Rumunijos  į tarptautinį susitikimą Katalonijoje atvyko su mokiniais.

   Vallbona d'Anoia – nedidelis, bet labai gražus, jaukus  Barselonos provincijos miestelis, kuriame gyvena apie 1500 gyventojų. Mokykloje yra darželis, pradinės ir vidurinės klasės, joje mokosi vaikai nuo 3 iki 14 metų amžiaus.

  Pirmąją išvykos dieną apžiūrėjome mokyklą, susipažinome su vaikais ir mokytojais. Vaikai lauke, šviečiant saulei, mums parodė labai gražų katalonų tradicinių šokių koncertą. Po pasirodymo kartu su mokyklos bendruomene tyla pagerbėme už Katalonijos nepriklausomybę  kovojusius ir į  kalėjimą uždarytus 2 lyderius. Atvykome į šią šalį nelabai ramiu laikotarpiu. Ir mokytojai, ir tėvai labai daug mūsų, lietuvių, klausinėjo, kaip mums sekėsi gyventi tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę? Kaip mes gyvename dabar? Ar mes tikime, kad Katalonijai pavyks atkurti nepriklausomybę nuo Ispanijos? Jų norą tapti nepriklausomais, mes tikrai labai jautėme. Keliaujant po Kataloniją, įtampos nejutome. Visur buvo ramu. Tik daug kur matėme pro namų langus nuleistas Katalonijos vėliavas.

   Susitikimo metu buvo aptartos atliktos veiklos, numatyti ateities planai ir susitikimai. Veiklų numatyta tikrai nemažai. Bet turbūt pati smagiausia ir įdomiausia veikla bus gruodžio 15 d., kai visų šalių projekto dalyviai (vaikai) video konferencijos metu giedos savo šalies Kalėdines giesmes.

   Josep Masclans mokyklos direktorė ir mokytojai  mus priėmė labai maloniai. Buvo be galo paslaugūs ir draugiški. Rūpinosi, kad visiems svečiams būtų ne tik įdomu, bet ir būtume sotūs. Nors oras mūsų nelepino (katalonai juokėsi, kad per visus metus tik 2 dienas telijo ir tos dienos būtent dabar, kai mes atvažiavome), bet spėjome aplankyti ir pasidžiaugti artimiausiu  pliažu, pabuvojome ne tik Katalonijai, bet ir visai Ispanijai svarbiame archeologinių kasinėjimų muziejuje. Paskutinę dieną su vaikais kartu važiavome į Barseloną, kur mūsų laukė pasiplaukiojimas laivu, kurio metu apžiūrėjome Barseloną iš jūros pusės. Aplankėme nuostabaus grožio Gaudi parką pačiame Barselonos centre.

   Išvyka buvo puiki. Smagu buvo pabendrauti su kolegomis  anglų kalba. Savo darželio vaikučiams ir kolegėms  parvežėme dovanų, kurias padarė katalonų vaikai savo rankomis ir nuoširdžiausius linkėjimus nuo visų projekto dalyvių. Ateinančių metų gegužės mėnesį  įvyks šeštasis   tarptautinio  projekto ,,Žingsniuojame į atsinaujinantį požiūrį“ partnerių (katalonų, lenkų, rumunų, lietuvių) susitikimas Telšiuose.  Šio susitikimo su nekantrumu laukia ne tik mūsų darželio bendruomenė, bet ir projekto partneriai.

 

Aušra Jonkienė

Telšių l/d ,,Berželis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė,

 tarptautinio Erasmus+ programos projekto

 ,,Žingsniuojame į atsinaujinantį požiūrį“

 koordinacinės darbo grupės narė

1/31
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.