DIENA BE AUTOMOBILIO TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BERŽELIS“

 

Šios akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir  žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Šiemet  rugsėjo 21 d. penktadienį minėdami Dieną be automobilio, Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenės nariai buvo kviečiami prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo ir šią dieną keliauti aplinkai draugiškomis susisiekimo priemonėmis arba  pėsčiomis.
 Darželio  kiemas prisipildė įvairių vaikiškų  transporto priemonių: dviračių, paspirtukų ir net  lėlių vežimėlių. Visas dėmesys buvo skiriamas patiems mažiausiems mūsų bendruomenės nariams. Ugdytinius aplankė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnės ir policijos bičiulis šuo Amsis. Pareigūnės vaikams papasakojo, kaip saugiai pereiti per gatvę, kokiam šviesoforo signalui degant galimai tai daryti, apie atšvaitų nešiojimo būtinumą tamsiuoju paros metu ir demonstravo, kaip teisingai juos prisisegti. Vaikai mokėsi ne tik vaikščioti šviesoforu reguliuojamoje pėsčiųjų sankryžoje, bet ir saugiai važiuoti per pėsčiųjų perėją policijos automobiliu, pritaikytu vaikams. Vaikams buvo labai įdomi ir atsakinga užduotis važiuoti žaisline policijos mašinėle. Bičiulis šuo Amsis padovanojo visiems atšvaitų  ir pažadėjo dar atvykti.

Diena be automobilio – puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdieninius įpročius, pasirenkant aplinkai draugiškas transporto priemones ir taip patiems prisidėti prie švarios aplinkos  išsaugojimo.

Milda Liubinavičienė,

                      Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė            

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.