Heading 2

Daug įvairaus maisto

 

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybai turi būti skiriamas ypatingas dėmesys, nes šiame amžiuje formuojasi mitybos įpročiai. Nuo mažens reikia pratinti vaikus prie įvairaus maisto, įvairių maisto skonių, kad vaikai rinktųsi sveikatai naudingesnius produktus.

Kad užsiėmimų metu pateikiama informacija vaikams nenusibostų, kad vaikai geriau suvoktų informaciją,  panaudojau savo pagamintas vaizdines priemones, padėsiančias geriau įsisavinti žinias apie sveiką mitybą.

Sveikatos pamokėlės metu pakviečiau vaikus paklausyti istorijos-pasakos apie karštą maisto produktų ginčą, kuris iš jų svarbiausias. Išklausę istoriją, diskutuodami su vaikais, išsiaiškinome, kuo naudingas kiekvienas maisto produktas ir kad visi produktai yra labai naudingi. Po to pasiūliau vaikams patyrinėti vaisius ir daržoves pagal jų kvapą ir skonį: ragauti užsimerkus, užrištomis akimis atspėti, kokį vaisių ar daržovę laiko rankoje ir jį įvardinti. Smagu, kad panaudotos priemonės sudomino vaikus ir patenkino jų smalsumą. Labiausiai vaikus nustebino istorijos-pasakos veikėjai: cukrus, druska, pienas, daržovės, vaisiai, vanduo, žuvis, neįprasti maisto produktai.

Pasitelkus pasakų elementus, pasaulio suvokimas tampa  suprantamesnis. Vaikai geriau suvokia informaciją, kuri pateikiama pasakos forma, nes pasakos – mėgiamiausia ikimokyklinio amžiaus vaikų  literatūra. Vaikai mielai klausosi, klausinėja patys ar atsako į užduotus klausimus. Informacijos vaizdingumas pasakoje leidžia vaikui ne tik ją girdėti, bet dar ir įsivaizduoti. Iš tikro pasakų galia labai didelė. Pasakos ne tik ugdo vaikus, suteikia jiems žinių, tenkina smalsumą, bet ir stiprina jų emocinę sveikatą. Pasakų stebuklų šalyje vaikai randa džiaugsmą.

Apibendrinant svarbu pastebėti, kad sveikos gyvensenos temas nuolat integruoju į Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ ugdymo procesą, ypač į susiliejančio emocinio-socialinio ugdymo projektą „Augame su pasaka“.


 

                                                                Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.