Vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai – projekto „Auginu skaitytoją +3“ dalyviai

 

 Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius bendradarbiaudamas su Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  skyriumi bei Mažeikių miesto lopšeliais-darželiais ir Telšių lopšeliu-darželiu ,,Berželis“ įgyvendina projektą „Auginu skaitytoją +3“, kurio esmė: ieškoti įvairių skaitymo skatinimo, bibliotekų populiarinimo būdų, patrauklių abiejų miestų vaikams. Interaktyvios knygos vaikams – tai knygos su papildyta realybe, muzikinės knygos ar net enciklopedijos, kurios savo interaktyvumu ypatingai traukia jaunuosius skaitytojus, kurie naršo savo ir tėvų išmaniuosiuose įrenginiuose. Leidykla „Nieko rimto“ pateikia net keletą naujausių interaktyvių knygų vaikams.

   Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius kiekvieną mėnesį (iki vasaros pradžios) pristatys vaikams po naują  įdomią knygą. Pagal instrukciją atsisiuntus programėlę, telefono ar planšetės ekrane  skaitomų puslapių vaizdai/ personažai tarsi atgyja, todėl knygutes galima ne tik skaityti, bet žiūrėti kaip animacinį filmuką.

   Pirmieji minėto projekto veiklas Telšiuose išbandė lopšelio-darželio „Berželis“ ,,Riešutėlių“ priešmokyklinio ugdymo grupės, jau spėję susipažinti su Selemono Paltanavičiaus enciklopedija „Gamtos metų ratas“, Evelinos Daciūtės knyga „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“, literatūriniu žurnalu vaikams „Laimiukas“.

  Numatyta, kad tęsiant projektą visi vyresniojo amžiaus Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai po keletą kartų lankysis bibliotekoje  ir galės  susipažinti su interaktyviomis knygomis. Balandžio mėnesį jaunųjų darželio skaitytojų laukia susitikimas su ,,Kakės Makės“ istorijų rašytoja Lina Žutaute.

 

  Regina Klemovienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

DSCF5830
DSCF5830

press to zoom
DSCF5833
DSCF5833

press to zoom
DSCF5822
DSCF5822

press to zoom
DSCF5830
DSCF5830

press to zoom
1/9
1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.