Akcija „Apibėk mokyklą“ Telšių l/d „Berželis“

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis Škotijos patirtimi mokyklose inicijuoja ir tęsia gražia tradicija tapusią akciją „Apibėk mokyklą“ ir kviečia visus vaikus bei darbuotojus pasirinktas dvi rugsėjo ar spalio mėnesio savaites kiekvieną dieną bėgti aplink savo mokyklą. Akcijos „Apibėk mokyklą“ – tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus ir darbuotojus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Telšių ikimokyklinės įstaigos „Berželis“ darbuotojos ir vaikai kasmet dalyvaujame jau tradicija tapusioje ir gausų būrį bendruomenės suburiančioje akcijoje. Kad bėgiojimas nepadarytų žalos ir duotų, kuo daugiau naudos sveikatai, prieš kiekvieną bėgimą, vaikams buvo paaiškinamos taisyklės: bėgimo maršrutas, bėgimo laikas, saugaus elgesio susitarimai. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti jam tinkantį judėjimo tempą, pagal savo galimybes bėgo ar ėjo sparčiu žingsniu numatytu maršrutu visą akcijos laikotarpį, ne lenktyniaudamos, o besimėgaudamos bėgimu. Pirmo bėgimo metu vaikams buvo sunku suprasti, kad tai ne lenktynės, bet jau akcijos pabaigoje akivaizdžiai matėsi, kad vaikai aplink darželį bėga savo malonumui,  nebėra konkurencijos.

Ši akcija patraukli tuo, kad labai lengvai įgyvendinama ir nieko nekainuoja, jos įgyvendinimui nereikia jokios specialios įrangos. Vaikai nuo mažumės mėgsta daug judėti. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, mažiesiems gerų emocijų užtaisas ir galimybė ilgiau pabūti lauke ir sveikai pajudėti. Vaikai, pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į grupes jie sugrįžta linksmesni, žvalesni,  atidesni ir aktyvesni.
Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad visame pasaulyje daugumos vaikų  fizinio aktyvumo lygis laipsniškai mažėja. Ypač tai aktualu vaikams, kurie, užuot bėgioję ir gainioję kieme kamuolį, valandų valandas sėdi prie kompiuterių ar telefonų. Bėgimas – tai viena iš daugelio judėjimo formų, sveikatos labui.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Milda Liubinavičienė

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.