The Full Story

About

This is your About Page. It's a great opportunity to give a full background on who you are, what you do and what your website has to offer. Double click on the text box to start editing your content and make sure to add all the relevant details you want to share with site visitors.

KALBOS SAVAITĖ DARŽELYJE

 

        Vasario 22–26 dienomis darželyje vyko Kalbos savaitė, skirta Lietuvių kalbos dienai paminėti.

   Jau šeštus metus tradiciškai Telšių lopšelis-darželis „Berželis” jungiasi prie iniciatyvos, kurią organizuoja Valstybinė kalbos inspekcija, ir mini Lietuvių kalbos dieną. Todėl visa savaitę buvo organizuojamos įvairios veiklos skirtos lietuvių kalbai puoselėti. Logopedė J. Mockevičienė visą savaitę vykdė kalbos žaidimų rytmečius. Jų metu vaikai atliko artikuliacinio aparato mankšteles, miklino pirštukus, mokėsi pasakų be galo, greitakalbių. Ypač daug dėmesio buvo skiriama smulkiajai motorikai lavinti, nes smulkiosios motorikos lavinimas ypatingai svarbus kalbos tobulėjimui. Visose grupėse buvo atidarytos „Knygučių ligoninės“, vaikai „gydė“ suplyšusias, bei netvarkingas knygutes, o mokytojos jiems priminė, kodėl reikia mylėti, saugoti bei tausoti knygas.  Vaikai su mokytojomis prisiminė pačius gražiausius lietuviškus eilėraščius apie Lietuvą. Su muzikos vadove dainavo žemaitiškas dainas.

   Penktadienį visose grupėse vyko veikla „Mano vardo pirma raidė – karalienė“. Raidelės buvo išpuoštos, išmargintos ir padabintos įvairiais raštais ir piešiniais. O mokytojos perskaitė vaikų vardų reikšmes.  Vaikučiams tai buvo naujiena ir be galo įdomi patirtis, kad jų vardai yra ypatingi ir turi savo reikšmę.

   Visose Kalbos savaitės organizuotose veiklose ir renginiuose vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, ugdėsi kūrybiškumas, kalbiniai gebėjimai, meilė knygai, gimtajai kalbai ir lietuviškam žodžiui.

 

Vaida Tamušauskė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

1/35

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now