Tarptautinė kelionė į atsinaujinantį požiūrį per Erasmus+ projektą

    Trečiasis tarptautinio Erasmus+ programos projekto ,,Žingsniuojame į atsinaujinantį požiūrį“ partnerių (katalonų, lenkų, rumunų, lietuvių) susitikimas įvyko Rumunijoje Scoala Gimnaziala Buzescu/ Teleorman mokykloje. Lietuvai atstovavo Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Gedgaudienė ir projekto koordinatorė, auklėtoja Danutė Raudienė.

     Scoala Gimnaziala Buzescu/ Teleorman įsikūrusi 85 km nuo Rumunijos sostinės Bukarešto Buzescu kaime. Mokykloje yra darželis, pradinės ir vidurinės klasės, joje mokosi vaikai nuo 3 iki 14 metų amžiaus. Kaimelis yra pietinėje šalies dalyje ir pagrindinė jo veikla – žemės ūkis ir gyvulininkystė. Kai kurie mokiniai yra iš šeimų, turinčių nedideles finansines galimybes. Mokyklos misija – padėti mokiniams įgyti bendrųjų įgūdžių, formuoti vertybes ir požiūrius, leidžiančius ugdytiniams prisitaikyti prie besikeičiančios visuomenės. Mokyklos dalyvavimas projekte yra puiki galimybė mokiniams daugiau sužinoti apie tvarumo sampratą, keistis partnerių šalių kultūrinėmis žiniomis ir tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Mokykloje mokosi įvairių tautybių žmonės. Apie 40% jų yra romai. Šie žmonės mėgsta keliauti iš vietos į vietą, todėl mokyklai kyla nemažai problemų. Mokytojai nuolat stebi šeimas ir,  kai jos grįžta, ugdytinius kuo greičiau stengiasi vėl integruoti į ugdymosi procesą, kad jie laiku suspėtų įgyti ugdymosi kompetencijų ir baigtų mokslus.

    Susitikimo metu buvo aptartos atliktos veiklos, numatyti ateities planai ir susitikimai. Mūsų darželio ,,Berželis“ bendruomenė labai darbšti. Visas projekto veiklas atliekame laiku ir kokybiškai. Vaikai, vadovaujami kūrybiškų auklėtojų, jau susipažino su projekto partnerių šalimis, mokėsi taupiai naudoti popierių, panaudojo jo atliekas pasigamindami savo popierių ir iš jo gamindami  gražius darbelius.  Įdomu, tai, kad projekto partneriai keičiasi atliktais darbeliais. Juos paštu siunčia vieni kitiems. Jau pasikeista  sveikinimais Kalėdų ir Naujųjų metų proga, rėmeliais su vaikų grupių nuotraukomis, pačių iš antrinių žaliavų pagamintais telefonais. Per partnerių susitikimus mūsų atliktos veiklos vertinamos labai gerai, kuo mūsų įstaigos Erasmus+ projekto ,,Žingsniuojame į atsinaujinantį požiūrį“ grupė labai džiaugiasi.

    Mūsų partneriai iš Lenkijos ir Katalonijos į tarptautinį susitikimą Rumunijoje atvyko su mokiniais. Jie gyveno rumunų šeimose.

     Per susitikimą Rumunijos mokytojai norėjo kuo daugiau parodyti apie savo mokyklą, šalį. Mokykloje stebėjome kelių valandų sveikinimo koncertą, susipažinome su ugdomosiomis bei kitomis erdvėmis. Kieme pasodinome draugystės darželį ir aliejiniais dažais ant išorinės sienos nutapėme  draugystės medį, kiekviena partnerė mokykla nupiešė savo vėliavas. Vyko užsiėmimai miške, aplankėme senųjų amatų kaimelį, kur kiekvienas dalyvis pasigamino po arkliuką.

Rumunijos pietinė dalis šilta ir graži. Čia gegužės mėnesį jautėmės kaip viduvasarį Lietuvoje. Jau buvo braškių ir vyšnių. Nuvykus į kalnus oras kiek vėsesnis ir gamta labiau panaši į mūsiškę.  Žydėjo alyvos, rakteliai. Labai turtinga ši šalies dalis savo praeitimi ir statiniais, pilimis, išlikusiomis iki šių dienų.

    Erasmus+ programos projektai – puiki galimybė ugdyti vaikus aktyviais savo ir Europos piliečiais, gebančiais dirbti tarptautinėje komandoje, tobulinti įvairių gebėjimų kompetencijas, pradėti mokytis ankstyvąją anglų kalbą. Mokytojams – puiki galimybė keistis gerąja patirtimi savose ir tarptautinėse bendruomenėse, tobulinti pedagoginius, IKT, kalbinius gebėjimus.

 

Danutė Raudienė,

Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis auklėtoja, projekto koordinatorė

DSC00807
DSC00782
DSC00754
DSC00767
DSC00740
DSC00730
DSC00714
DSC00712
DSC00735
1/31
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.