Vasaros kūrybiniai džiaugsmai ir patirtys Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

 

Liepos mėnesio orai kontrastingai įvairūs – lietingi, karšti, vėjuoti, gaivūs, apsiniaukę. Kai būdavo giedra ryte, vaikus pasitikdavome lauke, stebėdavome augalus, paukščius, mankštindavomės, žaisdavome judriuosius žaidimus.

Vaikų kasdienybę derindavome pagal orą lauke. Lietingomis dienomis darželyje veikdavo „Vaikų kino teatras“ į kurį vaikai atsinešdavo savo pasidarytus bilietus. Žiūrėdavome tikslingai parinktus filmukus bei pasakas, o po jų aptardavome veikėjų pozityvius pavyzdžius. Filmukų idėjas vaikai realizuodavo kūrybinėje veikloje. Taip pat skaitydavome pasakas, iliustruodavome mėgstamų filmukų epizodus ir veikėjus, bandydavome improvizuoti pasakų fragmentus.   

Mokytojų suorganizuotame renginyje „Žaidžiame pasaką“ apjungėme vaikų patirtis: piešėme, karpėme, klijavome pasakų personažams namus, rūmus, rengėmės pasakų personažais. Buvo gražu matyti, kaip vaikai gyveno ir žaidė pasaką, kaip atkartojo personažų manieras ir elgseną.    

Kiekvienam vaikui buvo duotas „stebėjimo lapas“, kuriame buvo pavaizduoti žinomi pasakų personažai, pvz. dobilėlis, kaštonas, vabalas, boružėlė ir t. t. Paruoštoje aikštelėje vaikai dėmesingai ieškojo „personažų“, o radę,  „stebėjimo lape“  jį pažymėdavo antspaudu. Vaikai labai džiaugėsi suradę visus pasakų personažus, kurie buvo pavaizduoti „stebėjimo lape“. Po lauke vykusios veiklos buvo apdovanoti prizais, dovanėlėmis.

 Liepos mėnuo buvo vasariškai žaismingas, pasakiškas, turtingas įspūdžiais ir pažinimu.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja R. Klemovienė

1/35

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now