„10 000 žingsnių yra vieni juokai!

 

   „Sveikatiada“ – tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, kuris vyksta jau 11 metų. Tai projektas,suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.  Projekto metu organizuojami  įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurie skirti plėsti vaikų  žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse.

Visus 2019–2020 mokslo metus Telšių l/d „Berželis“ aktyviai  dalyvavo šiame projekte, todėl nusprendėme ir šiais, 2020–2021 mokslo metais tęsti dalyvavimą ”Sveikatiadoje”.  Pirmasis šių mokslo metų iššūkis – „10 000 žingsnių yra vieni juokai!“. Tiek žingsnių kasdien nueiti mums rekomenduoja gydytojai ir kiti specialistai. Ši fizinė veikla nereikalauja išskirtinio pasiruošimo, padeda gerinti kraujotaką, stiprinti nervinę bei imuninę sistemą. Įsitikinome – nueiti 10 000 žingsnių  per dieną tikrai įmanoma ir mažiems, ir dideliems. Ypač, kai nuo ankstyvo ryto iki vakaro Telšių l/d „Berželis“vaikai yra labai  aktyvūs  ir  nenustygstantys  vietoje. Kiekvieną dieną žaisdami įvairiausius žaidimus, atlikdami mankštą, vaikščiodami gryname ore jie nueina begalę žingsnelių.

    Iššūkyje dalyvavo keturios lopšelio-darželio „Berželis“ grupės. Žingsnius skaičiavo „Riešutėlių“, „Kiškučių“, „Varliukų“ grupių ir net patys mažiausi – „Obuoliukų“ grupės –  vaikučiai. Iš viso šiame projekte aktyviai dalyvavo 75 vaikai. Labai džiugu, kad šiltas ruduo leido kuo daugiau pasivaikščioti ir pasportuoti lauke. Kol lauke švietė saulė ir oras puikus, išnaudojome visas galimybes ir žingsniavome kasdien. Mažieji „Obuoliukų“ gr. vaikai kasdieną vaikščiojo, žaidė judriuosius žaidimus įstaigos teritorijoje, o vyresnieji keliavo į įvairias erdves: miesto stadioną, Maščio ežero pakrantę, Telšių amfiteatrą, Žemaičių buities muziejų,Telšių miesto parką, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą.  Esant blogam orui judėjome salėjebei pasitelkėme interaktyvias grindis, kur vaikai žaidė futbolą, boulingą, golfą ir kt.Taigi žingsnelių priskaičiuota daug, daug daugiau nei 10 000, tačiau  svarbiausia, kad mes mokomės būti sveiki ir laimingi.

 

Vaida Tamušauskė,

Telšių l/d ,,Berželis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kviečiame palaikyti mūsų iniciatyvą ir pagal įdėtą nuorodą balsuoti už mūsų vaikų sveikas veiklas P. S. Tiesiog, ATIDARĘ NUORODĄ, spauskite, kad patinka ar labai patinka... TELŠIŲ ,,BERŽELIO" INICIATYVOS NUMERIS – 355.

https://www.facebook.com/427621763955969/posts/3723872560997523/?sfnsn=mo

1/38
Bendruomenės savitumas

SVEIKAS, TYRINĖJANTIS, POZITYVUS VAIKAS,

ugdomas:

  • netradicinėse edukacinėse erdvėse;

  • naudojant sukauptas sveikatos stiprinimo, pramogines, eksperimentines, edukacines priemones;

  • per kryptingai plėtojamą patirtinį ugdymąsi;

  • per visos bendruomenės pozityvią komunikaciją ir komandinį darbą.