top of page

       Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ ugdomas sveikas, pozityvus, tyrinėjantis vaikas. Mes, mokytojos G. Gailiutė ir S. Balčiūnienė, nuo mažens skatiname vaikus stebėti gamtos grožį, tyrinėti augalus, džiaugtis jų įvairove, nuolat kartojame gražaus elgesio gamtoje taisykles. Ir tradicinę lietuvių šventę – Žolines, sėkmingai panaudojome ugdymo veikloms įgyvendinti: apžiūrėjome darželio teritorijoje augančius augalus, daržoves, aptarėme jų spalvas, kvapus, skonius. Vaikams besidžiaugiant pievutės augaliukais, pasakojome, kodėl Lietuvoje švenčiamos Žolinės ir kokios šventimo tradicijos.

     Vaikai ne tik tyrinėjo aplinką, bet ir eksperimentavo: kūrė kiekvienas savo puokštę, paveikslėlius, apyrankes. Susipažino su pievų augalais, taip pat daržo bei miške augančiomis ir žmogui naudingomis gėrybėmis.

Liaudies išmintis sako: „Kas per Žolines nesueina krūvon, tie bus biedni”, tad į veiklas įtraukėme ir kitų darželio grupių vaikučius su mokytojomis R. Jankauskiene ir E. Ovčinikove.

      Dar lietuvių liaudis sako: „Nuo Žolinės šuoliais diena trumpėja.“ Pasikalbėjome su vaikais apie laiko tėkmę, apie skirtumus tarp vasaros ir rudens, apie dienos ilgumą.

      Pasidžiaugėme mokytojų padėjėjų J. Urnikienės ir R. Šiuškienės užaugintomis vaistažolėmis ir daržo gėrybėmis. Popietės valandėles skyrėme jų užaugintų arbatų degustavimui, jų naudos žmogui aptarimui, žinių įtvirtinimui.

        Atliepdamos etnologės G. Kadžytės citatai tautosakos lobynuose: „Kas Žolinės dieną neturės žolynų puokštės, tam velnias į delną savo uodegą įbruks“, raginome tėvelius ir šeimoje puoselėti tautos tradicijas. Taigi, mokykime vaikus puoselėti tautos tradicijas, rodydami jiems pavyzdį.

 

https://www.facebook.com/TelsiuBerzelis/videos/634132112144637  (nuoroda į vaizdo medžiagą)

 

Mokytoja S. Balčiūnienė

 

 

 

bottom of page